Wojna ukraińsko-rosyjska Dzisiejsza najświeższa wiadomość na żywo: Polska przestaje wspierać Ukrainę

Wojna ukraińsko-rosyjska Dzisiejsza najświeższa wiadomość na żywo: Polska przestaje wspierać Ukrainę

Kanada zamierza w ciągu najbliższych trzech lat przekazać Ukrainie aż 650 mln dolarów pomocy

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział w piątek, korzystając z wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Ottawie, że… Rząd kanadyjski wyśle ​​do Kijowa pomoc o wartości 650 mln dolarów – nieco ponad 610 mln euro – w ciągu trzech lat.

Potwierdził to premier Trudeau, który mimo to wyraził pragnienie, aby w przyszłości Ukraińcy nie potrzebowali pomocy wojskowej, choć miał Powtórzył swoją totalną konfrontację z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, którego oskarża o chęć „powrotu do ery, w której siła stanowi prawo”.

Szef rządu Kanady w towarzystwie prezydenta Zełenskiego pojawił się przed kanadyjską Izbą Gmin, gdzie pochwalił odwagę i odwagę narodu ukraińskiego, ofiar wojny agresywnej, która rozpoczęła się pod koniec lutego 2022 r. i która trwa postęp bez rozwiązania zapewniającego ciągłość.

„Sprzeciwiamy się wszelkim krajom autorytarnym” – powiedział Trudeau, który wyraził wdzięczność za wizytę Zełenskiego, ponieważ mógł to wyjaśnić bezpośrednio w swoim kraju. „Rosja kontynuuje atak, a Ukraińcy poświęcają swoje życie”.– podało Radio Canada, powołując się na „Europa Press”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *