Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości na żywo | Agencja nuklearna ONZ znajduje miny w zaporoskiej elektrowni | międzynarodowy

Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości na żywo |  Agencja nuklearna ONZ znajduje miny w zaporoskiej elektrowni |  międzynarodowy

Białoruski minister spraw wewnętrznych spotyka się z najemnikami Wagnera w celu omówienia szkolenia ich sił specjalnych

W poniedziałek minister spraw wewnętrznych Białorusi Iwan Kubrakow spotkał się z przedstawicielami Grupy Wagnera, aby omówić szkolenie rosyjskich najemników dla białoruskich sił specjalnych.

„Przygotowaliśmy jasny plan działania i wymieniliśmy poglądy na temat wykorzystania różnych rodzajów sprzętu” – poinformowało źródło na swoim kanale Telegram. Podczas spotkania, które odbyło się w Centrum Szkolenia Wojsk Wewnętrznych, dyskutowano o „koordynacji” między resortem a „Wojskową Kompanią Specjalną”.

W niedzielę prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wyraził zaniepokojenie chęcią natarcia rosyjskich najemników na Warszawę w związku z poparciem Polski dla armii ukraińskiej.

Podczas wizyty w Moskwie, przed spotkaniem z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem w Pałacu Konstantyna w Petersburgu, Łukaszenka powiedział: „Może nie powinienem tego mówić, ale powiem.

Łukaszenka zapewnił Putina, że ​​Mińsk będzie ściśle kontrolował najemników w mohylewskiej bazie, jak uzgodniono po klęsce zbrojnej rebelii, którą grupa przewodziła zaledwie miesiąc temu, i nie pozwoli im się ruszyć.

Teraz w byłej republice radzieckiej pracuje kilka tysięcy najemników – białoruskiej ekipy badawczej Gayon W poniedziałek poinformował o około 3500 żołnierzach – chociaż Wagner szacuje, że liczba ta wkrótce osiągnie 10 000. Wagner twierdzi, że obecnie ma 25 000 ludzi „żywych i zdrowych”.

Jak poinformował w poniedziałek American Institute for the Study of War (ISW), „nic nie wskazuje”, by wagnerowcy dysponowali ciężką bronią potrzebną do rozpoczęcia ofensywy przeciwko Ukrainie lub Polsce. (F)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *