Wydaje się, że miliony Amerykanów pomijają drugą szczepionkę na COVID-19.

Wydaje się, że miliony Amerykanów pomijają drugą szczepionkę na COVID-19.

Wydaje się, że miliony Amerykanów uważają, że to wystarczy. Według danych Centers for Disease Control and Prevention, ponad pięć milionów ludzi, co stanowi prawie 8 procent osób, które otrzymały zastrzyk Pfizer lub Moderna w Stanach Zjednoczonych, nie poszło po drugą dawkę. Raporty New York Timesa. To prawie dwa razy więcej niż u osób, które zdawały się nie zauważyć drugiej dawki Do połowy lutego. Rysunek pokazuje, jak władze służby zdrowia nie tylko muszą pracować, aby przekonać tych, którzy nie chcą się zaszczepić, ale także muszą działać, aby upewnić się, że ludzie dostaną się do drugiego ujęcia.

Powody chybienia drugiego strzału są różne. Niektórzy nie chcieli ryzykować skutków ubocznych, a inni twierdzili, że uważają, że jeden zastrzyk zapewni im odpowiednią ochronę przed COVID-19. Możliwe, że niektórzy nie podjęli decyzji, ale napotkali wiele przeszkód, aby otrzymać drugą dawkę i po prostu postanowili poddać się frustracji. Niektórzy dostawcy szczepionek odwoływali wizyty, ponieważ nie mieli wystarczających zapasów lub otrzymali inny rodzaj szczepionki. Możliwe, że w obliczu tej przeszkody niektórzy nie mieli problemu ze znalezieniem innego dostawcy.

Niektóre kraje europejskie przyjęły strategię skupienia się na podaniu jednej dawki jak największej liczbie osób i zmniejszeniu niepokoju związanego z drugą dawką. Niektórzy amerykańscy eksperci nalegali na podobną strategię na początku kampanii szczepień, ale dr Anthony Fauci, czołowy ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych w kraju, Dawno temu się nie zgodził. Chociaż badania wykazały, że po podaniu pojedynczej dawki istnieje wysoki poziom ochrony, nie jest jasne, jak długo trwa, a także może nie zapewniać dużej ochrony. Warianty wirusa. Pomimo obaw The Times donosi, że odsetek obserwacji po podaniu drugiej dawki jest nadal wysoki według standardów historycznych. Nie jest to też coś wyjątkowego dla Stanów Zjednoczonych. W Brazylii wydaje się, że 1,5 miliona ludzi opuściło drugą dawkę, co może zagrozić programowi szczepień w tym kraju. Według Reuters.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *