Xiaomi przygotowuje się do ulepszenia fotografii za pomocą technologii Leica w swoim następnym urządzeniu | Technika

Obecnie spekuluje się na temat możliwości, że nowe urządzenie Xiaomi, nie wiemy, czy będzie to 12 Ultra, Xiaomi MIX 5, czy może jeszcze inny, będzie miał aparaty Leica.

Leica była marką par excellence Huawei, Wygląda jednak na to, że teraz pojawił się nowy konkurent, Xiaomi. Oznacza to, że istnieją spekulacje, że międzynarodowe firmy mogłyby używać tych kamer w swoich nowych urządzeniach.

Wszystko to jest spowodowane wyciekiem xiaomiui, który potwierdza, że ​​istnieje sojusz między Xiaomi i Leica i że ujawnił to kod źródłowy MIUI. zgłoszono, że Dodano kilka ciągów znaków, w tym słowo Leica. Odpowiadają one niektórym filtrom Z jakimi może przyjść nowe urządzenie: Leica Monochrom, Leica Monochrom HC, Lei Natural i Leica Vivid.

Filtry te nie znajdują się w obecnej wersji edytora galerii MIUI, ale ich obecność potwierdza, że ​​może to być przyszłość.

W tej chwili znane są tylko te filtry Nie wiadomo, czy nowe terminale mogą zawierać inne ulepszenia związane z Leicą, takie jak tryb fotografowania o nazwie Leitz Looks, który był jednym ze starych urządzeń tej marki, który nadawał zdjęciom niepowtarzalny czarno-biały wygląd.

Kto wie, czy tak się rzeczywiście dzieje, bo jeśli tak, Smartfony Xiaomi mogłyby zrobić nowy krok w dziedzinie fotografii, by wstrząsnąć konkurencją ze strony Samsunga czy Apple.

Oznacza to, że Xiaomi nie było jedynym, który zawarłby sojusz, aby ulepszyć swoje aparaty. OnePlus z Hasselbladema nawet Vivo i Zeiss, dwie inne firmy, które zastosowały tę samą strategię.

Z drugiej strony Xiaomi już 10 marca ogłosiło, że Mogła przejść do czujników Sony w swoim nowym Xiaomi 12 i wreszcie tak było. Głównym sensorem jest IMX 707, nowy sensor Sony, który ma 50 megapikseli i jest dość duży.

Jeśli chodzi o Xiaomi 12 Ultra, który wciąż nie jest znany, kiedy w końcu zostanie wydany, oczekuje się, że będzie korzystał z jednego z największych sensorów dostępnych na rynku, IMX800, co powinno pozwolić mu wykonywać świetne ujęcia w dzień iw nocy.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.