Z obawy przed sankcjami Turkish Airlines przestają przywozić migrantów na Białoruś | Aktualności linii lotniczych

Turecki Urząd Lotnictwa Cywilnego nakazał Turkish Airlines zaprzestanie sprzedaży biletów lotniczych obywatelom Iraku, Syrii i Jemenu udającym się na Białoruś w odpowiedzi na groźby Unii Europejskiej dotyczące sparaliżowania działalności tego przewoźnika na kontynencie.

Turkish Airlines obsługują ciężkie loty z całego Bliskiego Wschodu do stolicy Białorusi Mińska, aby zaspokoić zapotrzebowanie imigrantów z lokalnego systemu, zainteresowanych wypełnieniem granic Polski i Litwy ludźmi zdesperowanymi, by wejść do Europy.

Kilka dni temu Unia Europejska zagroziła zawieszeniem działalności linii lotniczej, a wyzwanie to objęło także flydubai, tanie linie Emirates operujące z Dubaju.

Najwyraźniej obie firmy zrobiły wiele, wykorzystując popyt na te loty, który rzekomo wynika z obietnicy Białorusi dla migrantów, że będą mogli dostać się do Unii Europejskiej gdzieś wzdłuż granicy.

Powiadomienie o decyzji zostało ogłoszone na Twitterze przez Tureckie Lotnictwo Cywilne, które informuje, że nakaz zawieszenia sprzedaży biletów tylko dla tych trzech narodowości – a nie operacji – zostanie wykonany natychmiast i bez daty wygaśnięcia.

Skala niesprzedawania tych biletów w Turcji dotyka również białoruskie linie lotnicze Belavia, które zgodziły się zaprzestać sprzedaży biletów na trasę Stambuł-Mińsk.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *