Z powodu wojny na Ukrainie Unia Europejska zakazuje eksportu silników UAV do Rosji

Z powodu wojny na Ukrainie Unia Europejska zakazuje eksportu silników UAV do Rosji

Zakaz wjazdu do Unii Europejskiej Eksport silników do dronów do Rosji i „wszystkie kraje” potencjalnie dostarczające te towary do Moskwy, Odmówić Kremlowi użycia tej broni na Ukrainie.

Miara jest rezerwą Dziewiąty pakiet sankcji został zatwierdzony w czwartek Podczas Szczytu Europejskiego w Brukseli, który wszedł w życie w piątek wraz z publikacją w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (UE).

W ramach tego nowego pakietu sankcji Bruksela zakazuje też obywatelom UE zajmowania stanowisk we władzach Jeden z podmiotów kontrolowanych przez państwo rosyjskie i zlokalizowanych w Rosji.

Nałożone są nowe kary Ograniczenia w eksporcie towarów i technologii podwójnego zastosowaniaw tym tych używanych przez rosyjski sektor obronny i bezpieczeństwa, takich jak „główne chemikalia, czynniki paraliżujące, sprzęt noktowizyjny, sprzęt radionawigacyjny oraz komponenty elektroniczne i komputerowe”.

„Nadal atakujemy gospodarkę i tych, którzy odgrywają decydującą rolę w tej brutalnej wojnie” – powiedział w oświadczeniu Josep Borrell, szef europejskiej dyplomacji.

Kogo dotyczą sankcje UE?

Przewidziane sankcje Dotyczy 12 członków rządu i 42 wybranych członków Dumy Państwowejprzewodniczący i dziewięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej, 77 wojskowych, w tym 30 członków jednostki rosyjskiego Sztabu Generalnego odpowiedzialnej za planowanie wystrzeliwania rakiettrzech członków Rodzina prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowasojusznik Władimira Putina, a także żona i krewna oligarchy Jurija Kowalczuka.

Różne osobowości medialne, w tym Boris Korchevnikov i Dyrektor Nikita Michałkowteż iść Zostali ukarani za udział w usprawiedliwianiu wojny z Ukrainą.

Oni też są karani Pięć rosyjskich partii politycznych – Partia Komunistyczna, Jedna Rosja, Nowa Partia Ludowa, Partia Liberalno-Demokratyczna, Partia Sprawiedliwa Rosja i 23 firmy związane z armią rosyjską.

The Czarna lista osób i podmiotów Wśród osób, którym zakazano uzyskiwania wiz i których aktywa zostały skonfiskowane w UE, jest obecnie 1386 osób i 171 podmiotów.

Cztery media zostaną zawieszone

UE wszczęła również procedury zawieszenia koncesji na nadawanie czterech mediów – NTV/NTV Mir, Rossiya 1, REN TV i Pervyi Kanal – w celu Zapobiegaj systematycznej międzynarodowej kampanii dezinformacji i manipulacji Federacja Rosyjska dąży do destabilizacji swoich sąsiadów. Środek dotyczy Intelsat, który świadczy usługi łączności satelitarnej, powiedział Sudinfo.

Zamrożone aktywa i wstrzymane inwestycje w sektorze wydobywczym

został narzucony Zamrożenie aktywów Banku Kredytowego Moskwy, Banku Dalnewostocznego i Banku Rozwoju Regionalnego Rosji. Nie będą już mogli dokonywać transakcji w Unii Europejskiej.

Również, Nie będzie możliwa żadna nowa europejska inwestycja w rosyjskim sektorze wydobywczymz wyjątkiem wydobycia i eksploatacji niektórych ważnych surowców: tytanu, aluminium, miedzi, niklu, rudy żelaza, radu, chromu, kobaltu i pierwiastków ziem rzadkich potrzebnych przemysłowi europejskiemu.

„Te wyjątki pozwalają nam chronić interesy gospodarcze naszych gałęzi przemysłu” – wyjaśnił wysoki urzędnik.

Wyjątek dla produktów rolnych

UE daje sobie również możliwość odmrożenia aktywów niektórych obywateli rosyjskich zaangażowanych w międzynarodowy handel produktami rolno-spożywczymi, takimi jak pszenica i nawozy, przed nałożeniem na nich sankcji.

Możliwość ta była przedmiotem kontrowersji wśród państw członkowskich. Polska i Litwa rozważały ten wyjątek od sankcjonowanych oligarchów w celu osłabienia sankcji. Oba kraje zgodziły się na to po uzyskaniu zapewnienia, że ​​wyjątki będą miały charakter wyjątkowy i będą nadzorowane.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *