Zoo w Nebrasce wzywa prawie 200 gości do strzelania do wścieklizny po ekspozycji na dzikie nietoperze

Zoo w Nebrasce wzywa prawie 200 gości do strzelania do wścieklizny po ekspozycji na dzikie nietoperze

zoo Nebraska Powiedz 186 gościom, że mogli być później narażeni na wściekliznę dzikie nietoperze u których wynik testu na obecność wirusa przeniknął do miednicy.

„Zidentyfikowane nietoperze były małymi brązowymi nietoperzami, pospolitym gatunkiem nietoperzy z Nebraski, który każdy może znaleźć na swoim podwórku lub na strychu” – powiedziała dyrektor ds. Zdrowia zwierząt, dr Sarah Woodhouse w oświadczeniu z piątku. „Nie jest niczym niezwykłym, że dziki nietoperz zaraża się wścieklizną, dlatego nigdy nie należy dotykać dzikiego nietoperza bezpośrednio”.

Woodhouse dodał, że goście, którzy byli w zoo w ciągu dnia, nie powinni się martwić, ponieważ nietoperze prowadzą nocny tryb życia, ale goście, którzy zostali na noc, powinni otrzymać profilaktykę poekspozycyjną (PEP), za którą zoo zapłaci.

Python ucieka z basenu z wodą w centrum handlowym Luizjany

PEP jest Zalecane przez Centrum Kontroli Chorób Zarówno w przypadku narażenia na nietoperze gryzące, jak i niegryzące. Osobnicy otrzymują dawkę szczepionki przeciw wściekliźnie i ludzką immunoglobulinę przeciw wściekliźnie pierwszego dnia, a następnie dawkę szczepionki przeciw wściekliźnie w dniach 3, 7 i 14.

Ten pospolity przyssawka (Pipistrellus pipistrellus) to mały brązowy nietoperz.
(iStock)

Strach przed wścieklizną zaczął się, gdy wieczorem 4 lipca gość obozu obudził się całą noc i zobaczył nietoperza przy jej głowie. Zespół z zoo zbadał i znalazł w sumie siedem nietoperzy, z których jeden uzyskał pozytywny wynik testu na wściekliznę.

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX NEWS

Chociaż kobieta nie miała żadnych ugryzień ani zadrapań, zoo nadal zaleca, aby ona i inni goście, którzy byli w tym czasie w zoo, byli leczeni na wściekliznę.

„Ludzie zwykle dostają wścieklizny od ukąszenia wściekłego zwierzęcia”. CDC wyjaśnia. „Możliwe jest również, ale rzadko, wścieklizna w wyniku narażenia na ukąszenia, które mogą obejmować zadrapania, otarcia lub otwarte rany wystawione na działanie śliny lub innego potencjalnie zakaźnego materiału od zwierzęcia z wścieklizną”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *