10 lat „jazdy na jednorożcu” – El Financiero

10 lat „jazdy na jednorożcu” – El Financiero

Meksykański fundusz inwestycyjny założony przez Wolleffa Erica Pereza-Grovasa I Krzysztof Perdomo, obchodząca swoje dziesiąte urodziny, zarządza 180 milionami dolarów zainwestowanymi w 44 firmy działające w ponad 22 krajach, wśród których odnoszące sukcesy firmy to: Ben & Frank, Conekta, Konfio, Nubank i Nexu. Tak naprawdę Wollef wyróżnia się jako jedyny meksykański fundusz inwestycyjny z portfelem obejmującym pięć jednorożców: Confio, Jeeves, Nubank, Kavak i Loft, a jego inwestycje obejmują takie kluczowe sektory. Fintech, Handel elektroniczny, proptech I Technologia żywności.

Warto zauważyć, że Eric Perez-Crovas i Cristobal Perdomo współpracowali z Luisem Garzą, aby jeszcze bardziej wzmocnić drużynę Wolleffa.

„W ciągu tych 10 lat pozostaliśmy wierni naszemu głównemu celowi: inwestujemy w ludzi, którzy są gotowi zaryzykować wszystko” – zauważył Perdomo. Gratulujemy osiągnięć.

Kryzys dobrego samopoczucia w pracy

Buck, Platforma Zarządzania Kapitałem Ludzkim w Meksyku, Pred Andresa Gomeza, opublikuje odkrywcze badanie dobrostanu pracowników w regionie. Na podstawie opinii 57 000 pracowników z 501 firm raport podkreśla kryzys dobrego samopoczucia w miejscu pracy wynikający z hybrydowego modelu pracy. Spalić Dotyka ośmiu na dziesięciu Meksykanów.

Dane wskazują, że pracownicy w Meksyku pracują od 40 do 42 godzin tygodniowo, a ich miesięczne dochody wynoszą poniżej 500 dolarów w porównaniu z innymi krajami, takimi jak Chile, Polska, Węgry, Czechy, Korea, Portugalia, Estonia i Słowenia. i średnio 35 godzin przy dochodzie 5 tysięcy dolarów miesięcznie, nie mówiąc już o porównaniu do USA.

Dotyczy to w szczególności kobiet, ponieważ szacuje się, że wyeliminowanie nierówności w zakresie udziału kobiet we wszystkich sektorach zajmie Meksykowi 108 lat, a osiągnięcie parytetu płac w życiu zawodowym meksykańskich kobiet zajmie ponad 200 lat. Zwróć uwagę na prezentację tego badania.

Skrócenie dnia pracy

Na ten sam temat, gdy brał udział w sesji otwartego parlamentu na temat „Czas wolny i godziny pracy”, Eryka Quevedo, dyrektor generalny Global Business Council w Meksyku, zwrócił uwagę, że ponad 60 reprezentowanych przez niego firm opowiada się za skróceniem dnia pracy z 48 do 40 godzin. W krajach takich jak Kolumbia i Chile wykorzystano okres adaptacyjny, aby przedsiębiorstwa mogły dostosować się do wymogów. Ostrzegł, że jeśli inicjatywa zostanie wykorzystana we właściwym czasie, zakłóci procesy produktywności i efektywności oraz zwiększy koszty średnio o 20 proc. na stanowiskach operacyjnych i 3,3 proc. na stanowiskach kierowniczych.

Chilijska lojalność wobec Meksyku

Listopad przynosi dobre wieści dla Dcanje, chilijskiej firmy Grupo Appprecio, która przybyła do Meksyku, aby opracować w 100% cyfrowy ekosystem. Wszystkie jej strategie koncentrują się na lojalności i uznaniu współpracowników lub klientów.

Dikanche, przewodniczył Jaime’a VillatoroObecnie ponad 2500 firm i 500 000 użytkowników w Chile, Kolumbii, Peru i Ekwadorze otrzymuje korzyści w 10 000 firm powiązanych z aplikacją internetową punktów.

Dcanje obiecuje zrewolucjonizować rynek meksykański, aby stworzyć bardziej prosperującą branżę w Stanach Zjednoczonych, a oprócz modelu podboju rynku meksykańskiego firma stara się zwiększyć swoją sprzedaż o 40 procent do końca 2023 roku. Równowartość 40 milionów dolarów.

Cemex wraca do BMV

Cemex będzie uczcić swój powrót na Meksykańską Giełdę Papierów Wartościowych (BMV), uderzając w dzwon otwierający sesję 9 listopada. Po 15 latach nieobecności firma Cemex z powodzeniem wyemitowała 3 października 2023 r. długoterminowe certyfikaty akcji powiązane ze zrównoważonym rozwojem za 6 miliardów peso. Otwarciu sesji będzie przewodniczył dyrektor generalny Cemex, Fernando González Olivieri. Wpływy netto z tej emisji zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia i dalszy rozwój Cemexu. Firma zamierza do 2030 r. powiązać 85 procent swojego zadłużenia ze zrównoważonym rozwojem i zmniejszyć emisje przemysłowe w ramach programu „Działanie w przyszłości”. Wydawanie certyfikatów odbywało się w dwóch seriach: jedna na trzy lata za miliard peso i druga na siedem lat za pięć miliardów peso.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *