15% podatek od międzynarodowych korporacji będzie opóźniony

15% podatek od międzynarodowych korporacji będzie opóźniony

Według Sekretarza Generalnego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) minimalny podatek w wysokości 15% nie będzie obowiązywał dużych korporacji przed 2024 rokiem.Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), Matthias Kormann, który przyznaje, że byłoby to opóźnienie w stosunku do pierwotnego pomysłu na zrobienie tego w 2023 roku.

Corman zakwalifikował tę minimalną stawkę 15% zatwierdzoną przez Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Ostatni rok był „historyczny” i miał celowo „ambitny” harmonogram, aby utrzymać „puls”, mimo że wiedzieli, że jego wdrożenie będzie wymagało wiele pracy technicznej.

sekretarz Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwojuktórzy uczestniczyli we wtorek w Światowe Forum Ekonomiczne Z Davos (Szwajcaria), które świętuje dziś swój drugi dzień, zdała sobie sprawę, że ma nadzieję na zawarcie wielostronnego porozumienia w połowie tego roku, choć nie widzi tego przed końcem roku.

Aspekty techniczne zostaną przeniesione na szczyt G20 na Bali

Rozważa „przybycie na czas”, aby osiągnąć porozumienie w sprawie wszystkich technicznych aspektów tego podatku, aby przedstawić go na spotkaniu ministrów finansów G20, które odbędzie się w tym roku na Bali w listopadzie.

Przy tym wszystkim oblicza się, że praktyczne stosowanie tego podatku rozpocznie się w 2024 roku.

Konwencja wymaga, aby kraje zmieniły swoje ustawodawstwo krajowe, co nie jest łatwe, ponieważ są kraje, które muszą nawet zmienić konstytucję, na przykład w Szwajcarii, kraju, w którym to odbywa się Światowe Forum Ekonomicznew której bierze udział około 2500 liderów i która kończy się w czwartek.

Trudno sprzeciwić się porozumieniu

Pomimo tego opóźnienia i trudności technicznych związanych z podatkami, Sekretarz Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Optymistyczny, biorąc pod uwagę, że „kiedy istnieje masa krytyczna krajów, które nakładają minimalne podatki od przedsiębiorstw na zyski generowane w ich jurysdykcjach, bardzo trudno jest nie być częścią” tego porozumienia.

Jest to przełomowa reforma międzynarodowego systemu podatkowego, która zagwarantuje minimalną stawkę podatkową w wysokości 15% podatku od osób prawnych firmy międzynarodowe którzy zarabiają ponad 750 milionów euro za swoją działalność w dowolnym kraju.

Niniejsze rozporządzenie ma na celu sprostanie wyzwaniom wynikającym z cyfryzacji i globalizacji gospodarki oraz zapobieganiu uchylaniu się od opodatkowania.

W 2021 r. istnieje około 140 krajów i jurysdykcji w Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Zgodził się na tę inicjatywę, która została przekazana G-20, która również ją poparła.

Zmiany na świecie nie wpłyną na jego realizację

dla sekretarza Organizacja Współpracy Gospodarczej i RozwojuA zmiany, jakie zaszły na świecie od października 2021 r., nie wpłyną na stosowanie tego podatku, który aprobuje 94% światowej gospodarki.

Plenum Parlamentu Europejskiego w zeszłym tygodniu wezwało rządy UE do wyrażenia zgody na podatek.

Polska nie popiera tego podatku, co utrudnia jego zatwierdzenie, biorąc pod uwagę, że ponieważ dotyczy on kwestii podatkowej, musi być zaakceptowany jednogłośnie przez państwa.

Posłowie poparli tę ustawę 503 głosami do 46, przy 48 wstrzymujących się, chociaż rezolucja nie jest wiążąca.

Parlament Europejski chce, aby podatek ten wszedł w życie 31 grudnia tego roku i nie został opóźniony o rok, ponieważ europejskie stolice go oceniają, jak ujawniono w zeszłym tygodniu.

Ponadto Parlament Wspólnoty proponuje wprowadzenie przepisu dotyczącego przeglądu, w razie potrzeby, progu rocznego dochodu, który spółka przekracza z tytułu tego podatku, a także analizy jego wpływu na kraje rozwijające się.

Niezawodny, godny zaufania i łatwy. Multimedialna agencja informacyjna w języku hiszpańskim.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *