-23°C w Polsce, -15°C w Niemczech i -29°C na Łotwie

-23°C w Polsce, -15°C w Niemczech i -29°C na Łotwie
Obfite opady śniegu sieją spustoszenie w miastach w Europie Środkowej. (zdjęcie AFP)

W weekend nadejdzie fala zimna kraje nordyckie W miarę jak we wtorek przemieszczał się przez Europę Środkowo-Wschodnią, powodując przerwy w dostawie prądu i zamykanie szkół, rtęć wisiała w powietrzu. -20°C W niektórych obszarach.

Narodowy Instytut Meteorologiczny Nocna temperatura w Polsce zanotowana -23°Cdla większości terytorium Polski wydano ostrzeżenia. Na północnym wschodzie Jest 2200 domów Jak podaje telewizja AFP, wstrzymano kursowanie autobusów szkolnych bez prądu.

W poniedziałek na Łotwie w Dyneburgu temperatura wynosiła co najmniej -29,5 stopnia Celsjusza. Oczekuje się, że mroźna pogoda utrzyma się aż do czwartku.

Narodowy Instytut Meteorologiczny Węgry Oczekuje się, że z północnego wschodu wiać będzie wiatr o prędkości 90 kilometrów na godzinę, a temperatura spadnie W piątek i sobotę do -12°C.

W Mołdawii około 22 000 ludzi nie ma prądu A mróz spowodował odwołanie lotów oraz opóźnienia i opóźnienia na lotnisku. Władze nakazały szkołom pozostać zamknięte do czwartku.

Instytut Meteorologiczny Niemcy prognozują, że w nocy minimalna temperatura wyniesie -15°CZauważył jednak, że temperatura nie była „niezwykła” jak na styczeń.

„Co jednak niezwykłego Najwyższą temperaturę zarejestrowano na początku stycznia w Niemczech– powiedział Andreas Walter, rzecznik Niemieckiej Agencji Meteorologicznej. We Frankfurcie zanotowano 17°C.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *