W badaniu TeamViewer UE Włochy, Polska i Hiszpania są krajami najbardziej otwartymi na nowe technologie. Mówimy o trendach cyfrowych, takich jak rozszerzona rzeczywistość czy sztuczna inteligencja dla pracowników, którzy nie mają stałego miejsca pracy i cenią je bardziej niż ci, którzy robią to w biurze. Jednak obawy związane z cyfryzacją utrzymują się, badanie pokazuje, że 13% ankietowanych obawia się, że ich miejsca pracy zostaną zapełnione nowymi technologiami.
Cyfryzacja to niepowstrzymana fala, która w końcu pociągnie za sobą wszystkie przedsiębiorstwa, wszystkie sektory i ich pracowników. Nowe technologie, takie jak rzeczywistość rozszerzona czy sztuczna inteligencja, jak w hollywoodzkich filmach kilka lat temu, już teraz zajmują dużą przestrzeń w procesach pracy. Ale po zatwierdzeniu przeważają pracownicy, którzy nie mają stałego stanowiska, w porównaniu z tymi, którzy pracują w biurze.
W badaniu przeprowadzonym przez YouGov na zlecenie Handelsblatt Research Institute i TeamViewer ujawniono, że 61% pracowników w Hiszpanii uważa, że nowe technologie będą ważne lub bardzo ważne w ich pracy. Wśród nich osoby posiadające stałe miejsce pracy lub biuro przywiązują mniejszą wagę do cyfryzacji niż te, które nie mają stałego miejsca pracy lub biura. Czynnik oparty na konieczności wykonywania pracy silnika, aby nie zależeć od punktów stałych.
Dla Georga Beyschlaga, wiceprezesa wykonawczego ds. strategii i rozwoju korporacyjnego w TeamViewer: „Badanie pokazuje, że w wielu firmach wciąż nie ma dokładnego wyobrażenia o tym, jak w cyfrową transformację uwzględniane są środowiska pracy inne niż tradycyjne stanowiska biurowe. % pracowników na całym świecie należy do tak zwanej „niezarobkowej siły roboczej”.
To badanie, które zostało przeprowadzone na 3160 pracownikach biurowych, 2000 pracownikach bez stałego biura i 3650 menedżerach z dziesięciu krajów europejskich, również łączy priorytety określone przez te dwa rodzaje ofert pracy, zgodnie z którymi nowa technologia. W związku z tym pracownicy biurowi wykazali, że najbardziej odpowiednie dla nich byłyby główne technologie i trendy cyfrowe, takie jak cyberbezpieczeństwo (79%) oraz technologie komunikacji cyfrowej/oprogramowanie do współpracy (71%).
Oznaczają, że nosił tytuł Quejada lub Quesada, a to znaczy, że istnieje pewna różnica w autorach piszących w tej sprawie; Pomimo rozsądnych przypuszczeń, można zrozumieć, że nazywał się Quijana.
Z kolei pracownicy mający stałe miejsce pracy, pracujący np. w usługach terenowych, logistyce czy produkcji zgodzili się odnieść do technologii takich jak cyberbezpieczeństwo (52%) oraz technologie komunikacji cyfrowej/oprogramowanie do współpracy (45%), chociaż różne wagi pod względem ważności. Główne potrzeby tych pracowników koncentrują się na zdobyciu pracy przy wszystkich funkcjach biurowych i przy tym samym wewnętrznym bezpieczeństwie serwera.
Dla większości firm stanie się to jednym z największych wyzwań ery cyfrowej: jak zintegrować pracowników bez stałego miejsca pracy z operacjami cyfrowymi, aby również czerpali korzyści z cyfryzacji. Jedną z oczywistych ścieżek jest właściwe rozwiązania cyfrowe, dzięki którym firmy każdej wielkości mogą przyspieszyć cyfryzację w całym łańcuchu wartości” – mówi Baychlag.
nowe technologie
Jednak jeśli chodzi o bardziej wizjonerskie tematy, takie jak sztuczna inteligencja czy rzeczywistość rozszerzona, badanie pokazuje, że żaden z nich nie wydaje się mieć dokładnego wyobrażenia o tym, jak te technologie mogą kształtować ich miejsce pracy w przyszłości. W rzeczywistości badanie pokazuje, że 13% ankietowanych pracowników obawia się, że nowe technologie przejmą ich pracę w przyszłości.
Z kolei ponad jedna czwarta pracowników (26%) spodziewa się, że w przyszłości nowe technologie zlikwidują im nudne rutynowe zadania lub niebezpieczne czynności. W tej sytuacji pracodawcy są bardziej optymistyczni, a około dwie trzecie (65%) ma nadzieję, że ich pracownicy zostaną w przyszłości zwolnieni z tych zadań.
Jeśli umieścimy te dane w środowisku europejskim, to Włochy, Polska i Hiszpania są najbardziej otwarte na nowe technologie. Pracownicy i przedsiębiorcy w tych krajach przywiązują największą wagę do wpływu przyszłych technologii i głównych trendów cyfrowych na ich zawód. Z kolei kraje z głównych krajów UE, w szczególności Niemcy i Francja, oceniają znaczenie technologii cyfrowych i głównych trendów w ich zawodzie lub firmie poniżej średniej.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”