„I Am Jesus Christ”, polska gra wideo symulująca życie Syna Bożego

„I Am Jesus Christ”, polska gra wideo symulująca życie Syna Bożego

Kraków (Polska), 19 listopada (EFE). Gra wideo stworzona w Polscei już niedługo w sprzedaży, Dzięki temu gracz wcieli się w rolę Jezusa Chrystusa Na różnych etapach swojego życia, z możliwością czynienia cudów i walki z diabłem.

Warszawskie studio SimulaM od lat zajmuje się tworzeniem gry wideo Ukaże się on 1 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzeniakiedy do uroczystości religijnych dołącza się największy w roku sezon wyprzedaży.

W pierwszych miesiącach 2023 roku twórcy tej gry wideo zaktualizują ją, dodając nową zawartość. W grze, której historia zajmie około dziesięciu godzin, Prezentowana jest perspektywa pierwszoosobowa, tak że widoczne są jedynie ręce głównego bohatera: Jezusa Chrystusa.

W różnych scenach inspirowanych Biblią, Gracz będzie mógł wejść w interakcję z Janem Chrzcicielem, apostołami i maksymalnie 60 postaciami, a także dokonać „do 30 kultowych cudów”.„Z historii świętej, jak rozmnożenie bochenków i ryb, aby nakarmić 5000 osób, rozdzielenie Morza Czerwonego i uzdrowienie niewidomych i trędowatych.

Przed ostateczną konfrontacją z Szatanem na pustyni Jezus Chrystus będzie mógł naładować swoją energię modlitwąAle nie wcześniej niż odwiedzenie najważniejszych miejsc zapisanych w Biblii.

Oprócz „misji” opartych na zgromadzonych umiejętnościach i mocy postaci, Decyzje mają ogromne znaczenie w tworzeniu gier. Zwłaszcza jeśli wybierzesz tryb fabularny, polecany osobom nieobeznanym z mechaniką gier wideo pierwszoosobowych.

„Ktoś musiał stworzyć taką grę”.

Maksym Wysoczański, Dyrektor studia oprogramowania odpowiedzialnego za projekt opowiedział EFE, jak „20 lat temu” Poczuł się „zainspirowany filmami animowanymi, takimi jak Shreck i Toy Story” i zaczął wyobrażać sobie pomysł zrobienia czegoś podobnego z postacią Jezusa Chrystusa.

W obliczu możliwych wyśmiewań lub ataków, jakie mógłby wywołać jego pomysł, Wysoczański przyznaje, że „rzeczywiście po premierze zwiastuna były takie problemy, ale… „Ktoś musiał stworzyć taką grę”.

Z drugiej strony dyrektor SimulaM twierdzi, że skrupulatnie udokumentował swoją działalność, czytając „cztery różne tłumaczenia Biblii” i chociaż konsultował się także ze Zwojami znad Morza Martwego, utrzymuje, że W jego grze wideo pojawiają się jedynie „istotne” wydarzenia, których fabuła skupia się na Nowym Testamencie.

Każdy rozdział – czy też etap – gry poprzedzony jest cytatem z Biblii, który stanowi kontekst dla sceny, z którą spotka się gracz, i choć wchodzenie w bój czy modlenie się do Ducha Świętego nie wpisuje się dobrze w wiarę katolicką, Twórcy gry uzasadniają to zabawą i wyzwaniami, jakie ma zapewnić produkt rozrywkowy.

Od narodzin aż po zmartwychwstanie najsłynniejsze epizody z życia Jezusa Chrystusa mają w tej produkcji swoją zabawną wersję, m.in. Pomnażanie chlebów i ryb, uzdrawianie trędowatych i przywracanie wzroku niewidomym.

Demoniczna obecność, która będzie próbowała zniechęcić gracza Aby nie „decydować się ocalić tych ludzi, którzy w końcu was zdradzą”, będzie on od czasu do czasu pojawiał się z kobiecym głosem i będzie próbował odwrócić swoje wysiłki od wyzwań, które wyznaczają jego drogę aż do Ostatniej Wieczerzy.

Polski „katolicki” przemysł rozrywkowy

Jak wynika z ostatnich badań opinii publicznej publikowanych w polskiej prasie, jedna trzecia mieszkańców tego kraju twierdzi, że nigdy lub nigdy nie pójdzie na Mszę św., ponad połowa twierdzi, że nie ufa Kościołowi, a szacuje się, że obecnie Tylko 30% Polaków chodzi do kościoła przynajmniej raz w tygodniu.

W 2020 r. platforma wideo na żądanie wprowadziła alternatywne rozwiązania rozrywkowe dla katolików”.Katoflix”, będący kopią Netflixa, zawierający „bezpieczne” treści odpowiednie dla wszystkich odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin katolickich.

Na stronie internetowej tej krakowskiej firmy można przeczytać jej hasło „vidide opera dei” (po łacinie „być świadkiem dzieła Bożego”) i w odróżnieniu od innych podobnych usług nie jest ona oferowana w formie miesięcznego abonamentu Subskrypcja. Ale jako CKontener na filmy, seriale i dokumenty Z indywidualnymi cenami do obejrzenia.

polska firma PlayWay, do której należy studio, które wyprodukowało tę grę wideo, To jedna z najważniejszych w kraju firm z branży elektronicznej rozrywki A jego katalog jest pełen symulatorów wszelkiego rodzaju: mechanika samochodowego, rolnika, a nawet złodzieja.

Ze swojej strony badanie prowadzone przez Visochansky'ego Przygotowuje przyszłe wydania gier wideo w oparciu o podróż Mojżesza z Egiptu lub budowę i zarządzanie Arką Noego.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *