1-0. Niemcy są w rękach Polski i wciąż nie mogą odnaleźć swojej najlepszej formy

1-0.  Niemcy są w rękach Polski i wciąż nie mogą odnaleźć swojej najlepszej formy

Berlin, 16 czerwca Niemcy przegrały w piątek w Warszawie 1:0 z Polską i nadal nie są w najlepszej formie, po tym jak pod adresem drużyny Hansiego Flicka spada deszcz krytyki.

Mecze Niemiec toczą się ostatnio według toksycznego schematu, a trener Hansi Flick wciąż nie może znaleźć przepisu potrzebnego do przerwania tego błędnego koła.

Gra zespołu charakteryzuje się dwoma czynnikami: posiadaniem piłki, która zwykle jest sterylna ze względu na brak głębi, oraz błędami w obronie, które dają życie przeciwnikowi.

W pierwszej połowie mecz z Polską przebiegał według tego schematu. W drugiej połowie Niemcy posiadali 73 procent piłki, ale nie stwarzali żadnego zagrożenia, a Polska prowadziła 1:0.

Polski gol padł po rzucie rożnym, a Kiwior zdobył głową w 31. minucie.

Po stronie niemieckiej niepokój wzbudziły jedynie dwa strzały spoza pola karnego Thilo Kehrera i Kaia Havertza.

Polska grała bardzo wycofana i nie zapewniła Niemcom wystarczającej prędkości swoim setom, przez co nie byli w stanie wygenerować przestrzeni.

Jamal Musiala i Florian Wirtz bezskutecznie próbowali wywołać niepokój dryblingiem, ale bezskutecznie.Po prawej stronie Jonas Hofmann próbował dośrodkowań, które nie znalazły żadnego celu.

W drugiej połowie niemiecka drużyna początkowo próbowała nieco przyspieszyć tempo gry, jednak nie trwało to długo.

Po kilku zmianach w ostatnich dziesięciu minutach Niemcy stworzyli kilka okazji – główką Mariusa Wolffa i kolejną Leona Goretzki – po dośrodkowaniach w pole karne.

Najlepsza okazja nadarzyła się przed Malikiem Thiawem po bezpośrednim strzale w pole karne po rzucie wolnym wykonanym przez Joshuę Kimmicha i głową Antonio Rudigera.

Niemcom pozostał jeden mecz, w którym w przyszły wtorek będą musieli sprawdzić się przeciwko Kolumbii w Gelsenkirchen.

arkusz danych:

1 – Polska: Czesny; Kedziura, Bednarik, Kuyur, Bereziński (Frankowski, 76); Dr.. Szymański (Bilek, 77), S. Szymański, Zełenski (Ślisz, 65); Błaszkowski (Skoras, 16 lat), Kamiński; Lewandowskiego (Milick, 46).

0- Niemcy: Ter Stegen; Kehrer, Thiao (Wilk, 88), Rüdiger; Hoffmann (Gosens, 46), Can, Kimmich (Goretzka, 80), Henriques (Volkrug, 68); Wirtz (Brandt, 80), Havertz, Musiala (Sane, 68).

Gol: 1-0 (31. minuta, Kiwior).

Sędzia: Uriel Greenfield (Izrael). Udzielił reprymendy S.Szymańskiemu. Thiao

Incydenty: Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się mecz towarzyski. Żegnamy Jakuba Błaszczykowskiego, który w 16. minucie przekazał Robertowi Lewandowskiemu opaskę kapitana – numer na koszulce – i opuścił boisko.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *