Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2050 r. 22% populacji będzie miało ponad 60 lat

Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2050 r. 22% populacji będzie miało ponad 60 lat

Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2050 r. 22% populacji będzie miało ponad 60 lat

Pierwsza połowa XXI wieku zwraca uwagę na osoby starsze. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2022 r. 22% światowej populacji będzie miało ponad 60 lat. 10 najlepszych wschodzących technologii 2021 r. Światowe Forum Ekonomiczne.

W latach 2015-2050 odsetek światowej populacji powyżej sześćdziesiątki praktycznie się podwoi. Przejście z 12% do 22%, co stanowi „ogromne wyzwania dla obecnego zdrowia, społeczeństwa i systemów opieki zdrowotnej”.

W tym kontekście ponad 100 firm na całym świecie aktywnie rozwija produkty farmaceutyczne, koncentrując się na inżynierii genetycznej. Celem tych inicjatyw jest analiza i przeprojektowanie pojęcia „długości życia”, Aby zmienić to w „przydatną długość życia”.

Obecnie większość z tych firm znajduje się na przedklinicznych etapach badań klinicznych i rozwojowych (R&D). Inicjatywy te są wspierane finansowo przez dużych inwestorów, którzy widzieli niedrogą linię biznesową obstawiającą generowanie zdrowszego trzeciego życia.

W szczególności starzenie się wiąże się z chorobami przewlekłymi, takimi jak demencja, nowotwory i cukrzyca typu 2. Ta ostatnia choroba również skorzysta na różnych postępach przedstawionych w raporcie. Z 578 milionami osób dotkniętych na całym świecie w 2030 rOczekuje się, że monitory glukozy ulegną zmianie w nadchodzących latach.

Światowe Forum Ekonomiczne przedstawia na papierze pojawienie się przenośnych urządzeń, które bez inwazyjnej i bezprzewodowej technologii opartej na polach elektromagnetycznych monitorują stan diabetyków.

Badania skupiają się również na tzw. technikach omicznych, zdolnych do ilościowego pomiaru aktywności wszystkich genów w organizmie jednocześnie. Łącząc te informacje z wiedzą o epigenetyce, można wyraźniej zidentyfikować mechanizmy związane z wiekiem biologicznym organizmu.

Pomimo tych prognoz pandemia zatrzymała rosnącą trajektorię średniej długości życia. Po uderzeniu Covid-19 Średnia długość życia we Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii powróciła do poziomów z 2010 r.Według raportu Wpływ Covid . na zdrowie‑19 Z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Stanach Zjednoczonych średnia długość życia spadła do cyfr od początku 2000 roku.

Jednakże, Oczekuje się, że w 2040 r. oczekiwana długość życia Hiszpanów wyniesie 85,8 lat, dzięki czemu Hiszpania stanie się krajem o najwyższej średniej długości życia na świecie, według badania przeprowadzonego przez University of Washington (Seattle, Stany Zjednoczone).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *