8 marca: Najpotężniejsze kobiety po 50-tce dzisiaj

8 marca: Najpotężniejsze kobiety po 50-tce dzisiaj

Hiszpańska Ana Patricia Botín jest piętnastą najpotężniejszą kobietą na świecie.

On 8 marca świętować b Międzynarodowy Dzień KobietZostała również zatwierdzona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 16 grudnia 1977 r. w celu „eliminacji wszelkich form dyskryminacji kobiet i promowania ich upodmiotowienia oraz pełnego uczestnictwa w życiu społecznym”. W górnych partiach zauważyliśmy Kim są dziś najpotężniejsze kobiety z Lista Forbesa, 50 z 50 EMEA 2023 Przygotowane przez Maggie McGrath i opublikowane w styczniu zeszłego roku. W takim przypadku chcieliśmy wiedzieć Jak dzisiejsze najpotężniejsze kobiety wpłynęły na 8 marca I że mamy bliżej do wykonywania ich pracy na starożytnym kontynencie.

Koncentrując się na naszym kraju, konsultant i audytor Grant Thornton przedstawił swój raport w zeszłym roku Kobiety w Biznesie 2022 Skupienie uwagi na Hiszpanii i skorzystanie z tego samego Międzynarodowego Dnia Kobiet. 8 marca 2023 r. opublikowali zaktualizowany raport, ale warto pamiętać o danych opublikowanych w 2022 r. Według konsultanta, W Hiszpanii kobiety zajmują już 36% stanowisk kierowniczych. W ciągu ostatnich dwóch lat odsetek ten ustabilizował się z powodu pandemii na poziomie 34%, ale po tym sytuacja stopniowo się zmieniała i reaktywowano aktywność zawodową. Nowe kobiety objęły najwyższe stanowiska kierownicze.

menadżerowie w Hiszpanii

Jak podkreśla raport kobiety w biznesie 2022, nasz kraj został umieszczony w Pierwsze miejsce w Europie w rankingu reżyserek. obok, Odnośnie wszystkichHiszpania awansowała z 14. na 10. miejsce dzięki obecności 36% kobiet. Na szczycie znajdują się kraje takie jak Republika Południowej Afryki z 42%, Turcja i Malezja z 40%, Filipiny z 39% oraz Indonezja, Tajlandia, Indie, Brazylia i Nigeria, wszystkie z 38%.

Badanie Granta Thorntona z 2022 r. ujawniło inny istotny fakt: Dział zarządzania finansami odpowiedzialny za kobiety wyszedł poza kierunek kadrs, pole, które zazwyczaj wyróżniało się przez kierowanie nimi w porównaniu z innymi obszarami. Ta nowa sytuacja jest tym ważniejsza, że ​​według ekspertów zarządzanie finansami jest zwykle dźwignią popychającą administrację publiczną, co może oznaczać, że więcej kobiet obejmie wysokie stanowiska, z których zapadają decyzje.

Patrząc w przyszłość w tym roku, Grant Thornton przewiduje przywódczą rolę kobiet na stanowiskach kierowniczych w kluczowych sektorach z wysokim udziałem innowacja i technologia Oraz tych odpowiedzialnych za transformację cyfrową w Hiszpanii, takich jak Blockchain, rozwój nowego modelu Web3, zasoby cyfrowe czy cyberbezpieczeństwo.

Biorąc pod uwagę dane i czekając, czy 36% kobiet na stanowiskach kierowniczych nadal będzie się wspinać po szczeblach kariery, zaskakujące jest to, że grupie tej nie udaje się wzbudzić większego zainteresowania Europy i reszty świata. Wcześniej wspomniane Lista Forbesa, 50 z 50 EMEA 2023I tylko hiszpański między nimi.

Dochodzi do Ana Patricia Bottin Sans, Prezes Banco Santander i członek Rady Dyrektorów The Coca-Cola Company. Ponadto jest założycielką i prezesem Fundacji CyD, która wspiera i zachęca do wkładu hiszpańskich uczelni w rozwój gospodarczy i społeczny kraju. Kieruje również Fundación Empieza por Educar, hiszpańskim oddziałem organizacji pozarządowej „Edukacja dla wszystkich”, która szkoli niedawnych absolwentów na nauczycieli. Z drugiej strony jest prezesem Universia Holding i Universia España Red de Universidades, jednej z największych sieci współpracy uniwersyteckiej w Ameryce Łacińskiej.

Najbardziej wpływowe dyrektywy europejskie

Anny Patrycji Bottinurodził się 4 października w mieście Santander i ma 62 lata Piętnasta najpotężniejsza kobieta na świeciejak niedawno opublikowany przez magazyn Forbes w jego amerykańskim wydaniu w artykule TyTo 100 najpotężniejszych kobiet na świecie.

Według listy Forbes 50-50 EMEA 2023, oto obok Anny Patricii Putin najpotężniejsze kobiety na Starym Kontynencie:

  • Paula Fernanda Ramos Amorim (Portugalia) to 52-letnia bizneswoman, córka nieżyjącego już biznesmena Americo Amorima, który kieruje Galp Energía od 2016 roku z przychodami w wysokości prawie 20 miliardów dolarów w 2021 roku.
  • Natalia Picquart (Francja) jest katolickim członkiem zakonnym Zgromadzenia Ksawerego. W 2021 roku, w wieku 54 lat, została mianowana podsekretarzem Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów Watykanu, obszaru tradycyjnie kierowanego przez mężczyzn.
  • Marzena Pelica (Polska) Założył Experior Venture Fund, fundusz venture capital, którym obecnie zarządza. Ponadto jest członkinią i założycielką „European Women in Venture Capital”, społeczności wiodących inwestorów venture capital.
  • Pierwszy Brokenhouse-Chata (Dania) Założona i obecnie zarządza Seed Capital Denmark z udziałami w firmach technologicznych, takich jak Trustpilot, Lunar i Vivino.
  • Dennisa Coatesa (Wielka Brytania) Bet365 założył firmę zajmującą się grami online w 2000 roku, zatrudniającą zaledwie 12 pracowników. Dziś ma 80 milionów klientów na całym świecie, a Coates jest jednym z najlepiej opłacanych dyrektorów generalnych.
  • Łysa Łucja (Włochy) studiuje prawo gospodarcze na Uniwersytecie w Pizie i od 2020 roku przewodniczy radzie dyrektorów Eni, jednej z największych międzynarodowych firm naftowych na świecie, która obiecała przeznaczyć 1 miliard euro na zrównoważony rozwój i redukcję gazów cieplarnianych i węgla emisje. starożytności.
  • Anny Marii Coderque (Francja) jest prezesem holenderskiej linii lotniczej Air France-KLM, dysponującej flotą około 500 samolotów i przychodami przekraczającymi 14,3 miliarda euro w 2021 r. Przed objęciem tego stanowiska była członkiem francuskiego Zgromadzenia Narodowego, sekretarzem stanu do premiera i ministra pracy i spraw socjalnych.
  • Eileen Coghlan (Irlandia) Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Atlantic Bridge Capital, którego misją jest współpraca z firmami z sektora technologicznego w celu wejścia na rynek międzynarodowy. Ponadto on i inni profesjonaliści założyli Summit Bridge Capital, który ma na celu pomóc irlandzkim firmom technologicznym w ekspansji do Chin i jest wspierany przez China Investment Corp, czwartego co do wielkości inwestora państwowego na świecie, wraz z Irish Sovereign Wealth Fund.
  • Charlene De Carvalho-Heineken (Holandia) jest prezesem Heineken Holding NV z 23% udziałami w tym piwowarskim gigantzie, a Forbes ma majątek wart 13,8 miliarda dolarów.
  • Jacqueline de Rojas (Wielka Brytania) Digital Leaders przewodniczy i zasiada w zarządzie techUK, brytyjskiego stowarzyszenia branży technologicznej. W 2018 roku została mianowana Komandorem Najdoskonalszego Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE) za zasługi dla międzynarodowego handlu technologią na liście odznaczeń noworocznych Królowej.
  • Natalie DeVries (Holandia), z zawodu architekt, partner i założyciel firmy projektowej MVRDV z Rotterdamu. Jego pieczęcią są trzy holenderskie pomniki narodowe, przestrzenie coworkingowe i hotele. Wielofunkcyjny Baltyk Tower w Polsce wyróżnia się.
  • Jenna Domanig (Szwajcaria) jest założycielem i dyrektorem generalnym Emerald Ventures, marki kapitału podwyższonego ryzyka z aktywami o wartości ponad 1 miliarda euro i biurami w Zurychu, Toronto i Singapurze. W momencie powstania, w 2000 r., jako pierwsza tego rodzaju skupiła się na firmach zajmujących się czystymi technologiami w Europie, aby skoncentrować się na zrównoważonych technologiach w rolnictwie, energetyce lub przemyśle.
  • Zespół Natalie Drach (Francja) Prezydent Sorbony, pierwszej kobiety na tym stanowisku od jej założenia w 1257 r. Z wykształcenia matematyk, była rektorem Uniwersytetu Piotra i Marii Curie i zajmowała się badaniami nad systemami cyfrowymi i projektami procesorów.
  • Annie Erno (Francja) jest pisarką i zdobyła Literacką Nagrodę Nobla w 2022 r., jako pierwsza kobieta uhonorowana tą nagrodą. Zdaniem jury wyróżnia go „odwaga i kliniczna ostrość, z jaką odkrywa korzenie, wyobcowania i zbiorowe ograniczenia pamięci osobistej”. Jego prace to tytuły roku lub wydarzenia, które doczekały się kinowej adaptacji i zdobyły Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2021 roku.
  • Fabioli Gianotti (Szwajcaria) od 2016 roku jest dyrektorem generalnym CERN, wiodącego europejskiego instytutu badań jądrowych. Jest autorką lub współautorką ponad 500 publikacji w czasopismach i zasiadała w różnych radach naukowych, w tym w komitecie doradczym Sekretarza Narodów Zjednoczonych -Ogólny.
  • d’Vorah Gracer (Holandia) jest założycielem i dyrektorem generalnym KISSPatent i KISSPlatform, którzy idą ręka w rękę z przedsiębiorcami i startupami w zarządzaniu i ochronie ich praw własności intelektualnej.
  • Jedwabna Horakowa (Czechy) jest współzałożycielką pierwszego w swoim kraju funduszu społecznego Tilia Impact Ventures. Jest to firma typu venture capital poszukująca świadomych społecznie nowych przedsięwzięć na wczesnym etapie. Jest także współwłaścicielką wydawnictwa Albatross Media, które rocznie wydaje 1500 książek dla dzieci.
  • Amina J. Mahomet (Nigeria – Wielka Brytania) jest Zastępcą Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Została powołana na to stanowisko przez obecnego dyrektora Antonio Guterresa.
  • Nikola Mitchell (Irlandia) Założona i obecnie prowadzi Life Scientific, firmę specjalizującą się w opracowywaniu generycznych „nieopatentowanych” środków ochrony roślin.
  • Urszuli Nolde (Szwajcaria) stoi na czele Migros, największej sieci supermarketów w kraju, z przychodami w wysokości około 32 miliardów dolarów w 2021 roku i zatrudniającej około 100 000 pracowników.
  • Natashy Burke Musar (Słowenia) jest pierwszą kobietą, która obejmuje prezydenturę swojego kraju od grudnia 2022 roku. Wcześniej pracowała jako komisarz ds. informacji, kierowała słoweńskim Czerwonym Krzyżem i jest właścicielką kancelarii prawnej, która reprezentowała jej rodaczkę Melanię Trump w kwestiach dotyczących praw autorskich i innych.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *