Bruno Barbieri Roggiero urodził się w Guayaquil i w lipcu pojedzie do Polski, aby reprezentować Ekwador na wyborach Mister Supranational 2023, które odbędą się w tym kraju.
Aktor i model, mający matkę Ekwadorkę i ojca Brazylijczyka, zajmuje się modelingiem od 16 roku życia, a po ukończeniu studiów z inżynierii środowiska i żywienia całkowicie poświęcił się aktorstwu przez 10 lat.
Dla Barbieri to pierwszy raz, kiedy bierze udział w męskim konkursie piękności. „Uczestnictwo przykuło moją uwagę, ponieważ jest związane z moją działalnością, ale jest zupełnie inne. Podoba mi się idea konkursu i chcę odkrywać i poznawać różne kultury. Znam Polskę i chciałbym mieć możliwość wrócić, ale teraz reprezentuję mój kraj”.
Bruno podkreśla, że dużo wie o podium, zdjęciach, filmach i wystąpieniach publicznych oraz o umiejętnościach, które doskonali w ramach przygotowań do zawodów. „Mieszkałem w Meksyku, pracowałem z Televisą, pracowałem w Europie, zawsze pracowałem nad projektami i podróżowałem” – mówi, więc udział w wyborach Mister Supranational 2023 stymuluje go do rozwoju osobistego i zachęca do dawania z siebie wszystkiego w rywalizacji. Uczy się nawet polskiego, żeby się porozumieć i sprawić, by kraj goszczący go rozpoznał, mimo że mówi czterema językami: hiszpańskim, portugalskim, angielskim i niemieckim.
„Chcę zaznaczyć, że Ekwador ma wiele ekosystemów na bardzo małej przestrzeni: w krótkim czasie można przejść z góry na plażę lub do miasta. Ponadto Ekwador jest dobrym gospodarzem i wita cię jak rodzinę. Kiedy Przyjeżdżam do Ekwadoru czuję się jak w domu. Mieszkałem w wielu krajach, ale Ekwador to moje miejsce. To kraj, którego wielu nie zna tak dobrze, jak powinien, jedzenie jest pyszne, jego ludzie ciężko pracują, ma wielkie możliwości dla pięknej turystyki i chcę to wszystko pokazać światu”.
Organizacja Króla Ekwadoru
Jaime Solano, prezes-założyciel Rey del Ecuador, wyjaśnił, na czym polega ten męski konkurs piękności.
„Marka to królestwo z królem, wicekrólem i księciem, którzy chodzą na najlepsze konkursy piękności na całym świecie. Wśród wymagań uczestnictwa: cyfrowy casting, minimalny wzrost 1,75, pochodzenie ekwadorskie lub ekwadorskie oraz wiek od 18 do 33. Jury oprócz udziału w konkursie For the Good ocenia jego talent, rozwój, empatię i charyzmę, a także cechy, które pokazują go jako ambasadora swojego kraju na całym świecie.
Solano komentuje, że Brand Rey del Ecuador urodził się w Stanach Zjednoczonych i pracuje w Ekwadorskiej Komisji Cywilnej w New Jersey. Urodzony w New Jersey, aby szukać Ekwadorczyka, który reprezentuje społeczność tego kraju, z okazji obchodów ekwadorskiego dziedzictwa w sierpniu. Konkurs odbywał się przez trzy kolejne lata, 2017, 2018 i 2019. Później platforma konkursowa rozszerzyła się i obecnie ma charakter globalny, w którym biorą udział młodzi ludzie z całego świata, pochodzenia ekwadorskiego lub etnicznego.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”