Jego kreacja to kolejne arcydzieło hollywoodzkiego czarodzieja światła

Jego kreacja to kolejne arcydzieło hollywoodzkiego czarodzieja światła

Jedną z największych atrakcji Oppenheimera, oprócz oczekiwanego atomowego różowego starcia między jego propozycją a „Barbie” (Greta Gerwig, 2023), która mogłaby wypełnić kina widzów gotowych się upić, jest Nowa współpraca Christophera Nolana z Hoytem van Hoytemą, operatorem, który stał się podstawą kina Kto chce przeżyć to uczucie niepowtarzalnego wydarzenia poza ciemnym pokojem z gigantycznym ekranem.

Van Hoytema kręcił z Nolanem „Interstellar” (2014), „Dunkierka” (2017) i „Tenet” (2020)i ostatecznie stawia się na szczycie Inni ważni współcześni, tacy jak Roger Dickens, Emmanuel Lubezki i Robert Richardson. Fani dużego formatu, technicznego wyrafinowania i projektów z atmosferą wieczności czas na przegląd najlepszych filmów Hoyte van Hoytema.

Dziś idą dzisiaj temat

Hoyt van Hoytema

Hoyte van Hoytema, europejskie korzenie

Urodzony w Hoergen w Szwajcarii 4 października 1971 roku Hoyte van Hoytema potrafił zmylić tych, którzy zawsze uważali go za Holendra. „Nie jestem tak naprawdę związany ze Szwajcarią, urodziłem się tam, to wszystko” – wyjaśnia. „Moi rodzice są tam bardzo krótko, oboje są Holendrami Jestem Holendrem, ale nie mieszkałem w Holandii od ponad dwudziestu lat„.

Jakby to wszystko nie było na tyle zagmatwane, by zacząć szukać Van Hoytema, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, a po debiucie w Norwegii jako operator filmem „Svidd Neger (Tan Black)” (Eric Smith-Meyer, 2003) producent Malta zabrał Forssella do Szwecji, gdzie tak naprawdę rozpoczął swoją karierę. „Mam szwedzką żonę i szwedzką córkę i czuję, jak Szwecja mnie obejmuje. Czuję się bardzo przywiązany do Szwecji”.

Dziś idą dzisiaj temat

Hoyt van Hoytema

Oprócz mało znanego „Bestfact” (Stefan Appelgren, 2005), pracował w Szwecji przy różnych miniserialach, takich jak „Powrót mistrza tańca” (Stefan Appelgren, 2004), „Lasermann” (Mikael Marsimann, 2005) i „Jak wkrótce?” (Mikael Marsimann, 2007). To jego związek z Tomasem Alfredssonem naprawdę umieścił Van Hoytemę na mapie podczas kręcenia magnetycznego Let Me In (2008).którym możesz się teraz cieszyć na Amazon Prime Video i Filmin.

Podczas pracy nad filmem Flickan (The Girl) (Frederik Edfeldt, 2009) branża północnoamerykańska zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby wypromować nowy drenaż mózgów. Ten wspaniały Holender znalazł się na porządku dziennym połowy Hollywood.

Jego pierwszym przystankiem była współpraca z bezwzględnym Davidem O. Russellem, by nakręcić własnego Wojownika (2010), a po tym, jak zobaczył, że może przetrwać jednego z najbardziej zuchwałych reżyserów w tej chwili, wylądował u boku wielkich.

Dziś idą dzisiaj temat

Hoyt van Hoytema

Najlepsze filmy Hoyte van Hoytema jako autora zdjęć

Spike Jonze, Sam Mendes i James Gray naprawdę mu ufaliAle to z Christopherem Nolanem otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za pracę w Interstellar, nagrodę, którą jego kolega Roger Deakins w końcu zdobył za genialnego Łowcy androidów 2049 (Denis Villeneuve, 2017).

Zwiększyło to chęć Van Hoytema do doskonalenia swojej techniki, co pokazał w fantastycznym Nope (Jordan Peele, 2022), który może być jego dotychczasowym najlepszym dziełem i jednym z najlepszych horrorów w historii.

Teraz przeglądamy najlepsze filmy Hoyte van Hoytema jako autora zdjęć, w tym platformy, na których możesz oglądać każdy tytuł:

  • Wpuść mnie (Thomas Alfredsson, 2008) Dostępne na Prime Video i Filmin
  • „Wojownik” (David O. Russell, 2010) Dostępne w Prime Video
  • „Kret” (Thomas Alfredsson, 2011) Dostępne w Filminie
  • „Ona” (Spike Jonze, 2013) Dostępne w Prime Video, Filmin i Movistar Plus+
  • „Międzygwiezdny” (Christopher Nolan, 2014) Dostępny w HBO Max i Movistar Plus+
  • „Widmo” (Sam Mendes, 2015)
  • Dunkierka (Christopher Nolan, 2017) Dostępne na Netflix, HBO Max, Prime Video i Movistar Plus +
  • „Ad Astra” (James Gray, 2019) Dostępne na Netflix, HBO Max, Movistar Plus + i Disney +
  • Założenie (Christopher Nolan, 2020) Dostępne na Netflix, HBO Max i Prime Video
  • „Nie” (Jordan Peele, 2022) Dostępne w Movistar Plus+
  • Oppenheimera (Christopher Nolan, 2023) – Już w kinach!
Oppenheimerów

na całym świecie

Strzał głową Ricardo Rosado

Syn Spielberga, asystent Lyncha i sobowtór Shinji Ikari. Z dyplomem z Gwiezdnych Wojen na niestety nieistniejącym Alderaan University specjalizował się w amerykańskich komiksach, horrorach przodków i szerokich sporach o to, kto jest spojrzeniem, które sprowadza nas z otchłani. Często słucha Nine Inch Nails.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *