NASA znajduje na asteroidzie Bennu pierwiastki niezbędne do życia, takie jak woda i węgiel

NASA znajduje na asteroidzie Bennu pierwiastki niezbędne do życia, takie jak woda i węgiel

Próbka materiału przywiezionego na Ziemię z Bennu, Asteroida Według NASA ma 4,5 miliarda lat, zawiera cząsteczki wody i wysoką zawartość węgla.

Wstępna kontrola dostarczyła wystarczających dowodów w odniesieniu do obu elementów Może odnosić się do podstawowych składników życia na Ziemi.

Dyrektor NASA Bill Nelson powiedział, że około 250 gramów materiału wydobytego z Bennu „to największa próbka bogatej w węgiel asteroidy, jaką kiedykolwiek sprowadzono na Ziemię, i pomoże naukowcom zbadać pochodzenie życia na naszej planecie”.

Zobacz też:

Benno oferuje wskazówki dotyczące życia

Misja NASA, zwana Osiris Rex, Zebrane materiały Z pozostałości asteroidy Bennu statek kosmiczny, który sprowadził je na Ziemię, wylądował 24 września 2023 roku w Utah.

Dante Lauretta, główny badacz misji Ozyrys-Rex na Uniwersytecie w Arizonie, zauważył obecność materiałów bogatych w węgiel i minerałów ilastych zawierających wodę. „Prowadzi nas do zrozumienia nie tylko naszego niebiańskiego sąsiedztwa, ale także możliwości rozpoczęcia życia”..

To pierwszy raz, kiedy NASA sprowadziła na Ziemię próbki z asteroidy. Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych (JAXA) udało się odzyskać szczątki asteroidy w 2020 r., ale była to niewielka ilość, nie większa niż łyżeczka pyłu i skał.

„Prawie wszystko, co robimy w NASA, ma na celu znalezienie odpowiedzi na pytania o to, kim jesteśmy i skąd pochodzimy” – dodał Nelson. „Misje takie jak OSIRIS-REx poszerzą naszą wiedzę na temat asteroid, które mogą zagrozić Ziemi, dając nam jednocześnie wgląd w to, co może się za nimi kryć”.

Zobacz też:

Szczegółowe dochodzenie

Eksperci NASA w Johnson Space Center w Teksasie dokładnie rozdzielili fragmenty obiektu Materiał rockowy Które znaleźli nie tylko wewnątrz kapsułki, ale także na zewnątrz, wokół wieczka i na dnie.

Vanessa Weich, dyrektor Johnson Center, wyjaśniła, że ​​naukowcy i inżynierowie „przez lata pracowali nad opracowaniem specjalistycznych rękawic i narzędzi pozwalających utrzymać czystość materiału asteroidy”.

W pracy naukowcy wykonali zdjęcia ze skaningowego mikroskopu elektronowego, a także pomiary z wykorzystaniem światła podczerwonego. Dyfrakcja rentgenowskaAnalizowali pierwiastki chemiczne.

Wykorzystano także rentgenowską tomografię komputerową, aby stworzyć trójwymiarowy model jednej z cząstek, który uwypuklił jej wewnętrzne zróżnicowanie.

Zobacz też:

Lata pracy

Naukowcy wybrali Bennu, ponieważ jest stosunkowo bogaty w cząsteczki organiczne, a także ma znaną orbitę, co ułatwiło statkowi-matce Ozyrysa-Rexa zbliżenie się w celu pobrania próbek.

Uważa się, że Bennu, odkryta w 1999 roku, powstała z fragmentów znacznie większej asteroidy po uderzeniu. Ma około mili szerokości i szorstką czarną powierzchnię Jest pełen dużych kamieni.

Kosztująca 1,2 miliarda dolarów misja Ozyrys-Rex obejmowała wystrzelenie sondy kosmicznej we wrześniu 2016 r., a pojazd wszedł na orbitę Bennu w grudniu 2018 r.

W październiku 2020 roku na powierzchni Bennu wylądowała sonda kosmiczna Ozyrys-Rex Sonda wwierciła się w powierzchnię asteroidy i zebrała próbki, które sonda sprowadziła na Ziemię.

(Na podstawie informacji z EFE).

Powiązany:

Znaleźli możliwe źródło wody na Księżycu

Rzekoma asteroida dostarczająca Ziemię byłaby brakującą częścią Księżyca

Zbudują pojazd do poszukiwania tlenu na Księżycu i wyśle ​​go NASA

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *