Altea: W Altea aresztowano niebezpiecznego polskiego przestępcę, który uciekał przed wymiarem sprawiedliwości swojego kraju

Wizerunek więźnia w otoczeniu polskich i hiszpańskich agentów / LP

Teraz aresztowany mężczyzna został skazany za handel narkotykami i usiłowanie zabójstwa konkurencyjnego przywódcy gangu.

Agenci Gwardii Cywilnej w mieście Altea aresztowali niebezpiecznego polskiego przestępcę, który uciekł do Hiszpanii, w ramach koordynacji ze Specjalną Jednostką ds. Handlu Narkotykami i Przestępczością Zorganizowaną (CBSP) Polskiej Policji. aby uniknąć kary pozbawienia wolności w swoim kraju pochodzenia.

Operacja rozpoczęła się w czerwcu zeszłego roku po tym, jak polscy policjanci zaalarmowali hiszpańskie władze, że mężczyzna, który jest obecnie objęty europejskim nakazem aresztowania i wydania, może mieszkać w rejonie Alicante w Marina Baixa, podała agencja zbrojna.

Aresztowany mężczyzna jest przywódcą organizacji przestępczej w Polsce zajmującej się głównie handlem narkotykami i według informacji przekazanych straży cywilnej przez polską policję próbował zabić przywódcę innego gangu z broni palnej. Podobnie władze lokalne ostrzegały przed możliwością, że jest uzbrojony i że próbuje uciec, aby uniknąć sprawiedliwości.

Następnie Gwardia Cywilna rozpoczęła cichą operację wyszukując potencjalne adresy, pod którymi uciekinier mógł się ukrywać, i wreszcie udało jej się umieścić go w ekskluzywnym domu jednorodzinnym w odosobnionej urbanizacji miasta Aldea. Pozostawiony, chroniony przez kilka zaufanych osób, z którymi zamierzał wyemigrować do Hiszpanii, przestępczą siatkę handlu marihuaną prowadzącą do Polski.

Ostatecznie, 6 lipca, dwóch agentów PBSP Polskiej Policji udało się do Alicante, aby dowiedzieć się o śledztwach prowadzonych przez Gwardię Cywilną Alicante i przekazać na miejscu informacje o natychmiastowym aresztowaniu mężczyzny. W pewnym momencie ma nadzieję, że wyjdzie ze swojego schronienia.

Bacca to „wpływowy” łabędź, który nie chce opuścić Altei

W piątek 8 lipca aresztowany mężczyzna wyszedł z domu i udał się do baru koktajlowego w tym samym mieście, w którym miał spędzić noc z przyjaciółmi. Korzystając z tej ewakuacji, zorganizowano operację policyjną z agentami różnych oddziałów Gwardii Cywilnej Alicante, aresztując zbiegłego przestępcę.

Operacja jest koordynowana dwustronnie przez Zespół ds. Przestępczości Zorganizowanej i Antynarkotykowej Jednostki Wykonawczej Dowództwa Gwardii Cywilnej Alicante we współpracy z CBSP.

Postępowanie to zostało zgłoszone do Centralnego Sądu Pracy w Madrycie, który zarządził postawienie więźnia w stan oskarżenia, oraz postępowanie przed sądem w Benidormie, który zarządził jego natychmiastowe pozbawienie wolności.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.