Arkusze na Facebooku. W publikowanych dokumentach pojawia się polski materiał.

  • Od 13 września „Wall Street Journal” publikuje serię artykułów opartych na wewnętrznych dokumentach Facebooka o nazwie Facebook Papers.
  • Francis Hogan zwraca uwagę m.in. na zaniedbania firmy w walce z rozprzestrzenianiem się zabronionych treści, które mogą mieć negatywny wpływ na użytkowników.
  • Przemawiając w poniedziałek do specjalnej komisji brytyjskiego parlamentu, były szef Facebooka powiedział, że firma wywoła więcej niepokojów na całym świecie, ponieważ jej metody mają na celu promowanie kontrowersyjnych treści.
  • Dużo więcej takich historii można znaleźć na stronie Onet.pl

Jak informuje Associated Press, brytyjska komisja parlamentarna pracuje nad przygotowaniem przepisów regulujących działalność organizacji obejmujących media społecznościowe. Jeśli wejdzie w życie w przyszłym roku, firmy z Doliny Krzemowej, takie jak Facebook, które je naruszają, zostaną ukarane grzywną do 10 proc. Twój globalny dochód.

Francis Hogan zeznał, że algorytmy Facebooka intensyfikują użytkowników.

„W ten sposób ktoś z poglądami centrolewicowymi zostanie przesunięty na lewo, a ktoś z centroprawicy na prawo” – powiedział.

Zauważył, że Facebook „niepewnie” zaostrzył problem szerzenia nienawiści i rozpowszechniania „kultury startupów”, która pozwala na „na skróty”.

„Te warunki są dobre dla długoterminowego sukcesu Facebooka” – dodał Hogan.

We wrześniu Wall Street Journal opublikował serię artykułów na temat złośliwych algorytmów Facebooka. Detektyw Hookin, który zajmował się innymi firmami w firmie, walczył z dezinformacją. Te posty wywołały wielkie poruszenie i wywołały nową dyskusję na temat społecznego wpływu Facebooka i Instagrama.

Reszta tekstu znajduje się pod filmem …

Na początku października zeznał przed Senatem USA, że firma, wraz z jej prezesem Markiem Zuckerbergiem, wiedziała, że ​​jej metody promują nienawistne treści i dezinformację, co m.in. przyczyniło się do przestępstw na tle rasowym w Birmie czy Etiopii. Powiedział, że Instagram promuje szkodliwe nawyki żywieniowe i apetyt nastolatków, co prowadzi do uzależnienia i niskiej samooceny.

Zuckerberg odpowiedział na ich zarzuty, mówiąc, że „kontrowersje wokół celowego narzucania ludziom treści spamowych dla zysku są całkowicie niesprawiedliwe”.

Arkusze kalkulacyjne na Facebooku dla Polski

Dokumenty przedłożone Kongresowi Stanów Zjednoczonych oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd mają tysiące stron. Notatki pokazują wewnętrzną komunikację pracowników Facebooka, w tym tych wyznaczonych do rozwiązywania problemów w ich witrynach.

Przedstawione dowody to wewnętrzne dyskusje pracowników na temat społecznego wpływu strony na Facebooku. Dane zawierają tylko ułamek rozmów pracowników globalnych firm, w tym tej polskiej.

Jak zauważa NBC, zmiany z 2018 roku na Facebooku miały na celu zbliżenie przyjaciół i rodziny; Często w rezultacie miało to odwrotny skutek. Wieści o gniewie lub zmyśleniu rozchodziły się tak łatwo, że doprowadziły do ​​„wojny społecznej i domowej” w Polsce.

Źródło: PAP, NBC

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *