Ayuzo jedzie do Polski, aby wziąć udział w nabożeństwie żałobnym ofiar Holokaustu w Auschwitz

Ayuzo jedzie do Polski, aby wziąć udział w nabożeństwie żałobnym ofiar Holokaustu w Auschwitz


Wspólnota MadrytuPrezydent Madrytu wygłosi przemówienie na konferencji w sprawie rosnącego antysemityzmu

Díaz Ayuzo konsekwentnie wyraża swoje poparcie dla Izraela od czasu ataku Hamasu w październiku ubiegłego roku

Długopis kulkowy

Isabel Díaz Ayuzo, przewodnicząca wspólnoty madryckiej, podróżuje w ten weekend Polska Aby wziąć udział w uroczystościach w przyszłą niedzielę Ofiary Holokaustu Zorganizowane w obozie koncentracyjnym Auschwitz Europejskie Stowarzyszenie Żydów.

Szef madryckiej administracji udaje się do Krakowa, gdzie w poniedziałek wygłosi przemówienie na konferencji na temat wzrostu antysemityzmu w Europie, aby okazać swoje wsparcie dla społeczności żydowskiej, zwłaszcza po ataku terrorystycznym Hamasu z 7 października. Izrael, w którym zginęło ponad 1400 osób.

Od wybuchu wojny Izraela z terroryzmem Hamasu Díaz Ayuzo zawsze wyrażał swoją solidarność i wsparcie dla społeczności żydowskiej. Poparcia, które istniało już przed wybuchem konfliktu, czego dowodem była wizyta prezydenta w lutym ubiegłego roku w Jerozolimie, gdzie spotkał się z prezydentem kraju. Izaaka Herzoga.

Podczas tej podróży Ayuzo odwiedził Muzeum Holokaustu w Yesusalan. Yad VashemGdzie jest jego dyrektor, Dani DajanPodziękował jej za „walkę z antysemityzmem”, która była „przykładem dla całego świata”.

Ada Colao, ówczesna burmistrz Barcelony, została powiązana z miastem w wyniku zerwania więzi z państwem Izrael i wszystkimi jego instytucjami. Tel AwiwPrzewodniczący wspólnoty madryckiej oświadczył: „Nie zrywamy więzi z nikim, z żadnym krajem, a już zwłaszcza z krajami demokratycznymi, takimi jak Izrael, będący przykładem demokracji, jak niektórzy i wiele, które nas jednoczą. Więzy kulturalne, gospodarcze i polityczne.

Ayuzo chciał wyjaśnić narodowi żydowskiemu, że „Madryt to coś innego” i że jest „miejscem możliwości”, które jest zawsze „otwarte”. „Uważamy, że ważne jest, aby spotykały się różne rządy, aby współpraca publiczno-prywatna nadal się rozwijała, aby rozmawiać z innymi firmami i aby poznały dobre praktyki związane z tym, co robimy w Madrycie. Skomentuj” – dodał.

Od 7 października Ayuzo podwoiło swoje wsparcie dla społeczności żydowskiej po brutalnym ataku Hamasu na Izrael. „Ekstremizm jest złem, zła nie można pokonać. Nie możemy się na to zgodzić” – powiedział szef autonomicznego rządu Synagoga Beth Yaakov wzięła udział 10 października w ceremonii ku czci ofiar ataku Hamasu.

Paznokcie 500 osób Wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez społeczność żydowską Madrytu, podczas której prezydent Ayuzo został hucznie przyjęty. Szef rządu w ramach swojej interwencji zażądał „natychmiastowego uwolnienia uprowadzonych”. Prawo do uczciwej obronya» kraju Izraela. Kraj, o którym mówi, to „Brat Hiszpanii I nie wahał się określić, kogo nazwał „najważniejszym w historii ludzkości i jedynym demokratą na Bliskim Wschodzie”. Do tego doszły jego kondolencje i jasny komunikat: „Jesteśmy z wami. Przynoszę wam nasze kondolencje, miłość i wsparcie”.

Źródła z Puerta del Sol przypominają, że madrycki przywódca musiał nie dopuścić do tego, aby „terroryści, fanatycy i antysemityzm” zapomnieli, kim jest naród izraelski, „jeden z najważniejszych w historii ludzkości, jedyna demokracja”. Wschód.” Następny i jeden z najbardziej utalentowanych, odważnych i metizo krajów na świecie.

Tymczasem premier, Pedra SanchezaMa zupełnie inne podejście do wojny w Gazie, co przyniosło mu gratulacje od grupy terrorystycznej Hamas. W oświadczeniu podziękowali mu za potępienie „masowych zabójstw” popełnianych przez „okupacyjny Izrael”.

„Doceniamy jasne stanowisko prezydenta hiszpańskiego rządu Pedro Sáncheza, który mówił o takiej możliwości i potępiał masowe zabójstwa dokonywane przez izraelską okupację podczas okupacji Strefy Gazy. Uznać państwo Palestyna”, Oni powiedzieli.

Minister spraw zagranicznych Izraela Eli CohenaNa swoich portalach społecznościowych napisał: „Gratulacje organizacji terrorystycznej Hamas dla premierów Hiszpanii i Belgii są haniebne i niewłaściwe”.

Stosunki między Hiszpanią a Izraelem minęły Najgorszy moment od dziesięcioleci. Pedro Sánchez podczas swojej wizyty w kraju i na terytoriach palestyńskich zbojkotował rząd Benjamina Netanjahu, prosząc go, aby nie dokonywał masakr palestyńskiej ludności cywilnej. Wyraził także chęć uznania państwa palestyńskiego.

Wizyta Sancheza w Izraelu wywołała początkowo kontrowersje. Gdy Sanchez po raz pierwszy ujawnił stanowisko rządu wobec Netanjahu, izraelski premier wezwał ambasadora Hiszpanii w kraju do „upomnienia” za, jego zdaniem, „haniebne” wypowiedzi socjalistycznego przywódcy.


You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *