Ayuzo jedzie do Polski po ostrym kryzysie dyplomatycznym z Izraelem, aby złożyć hołd Żydom w Auschwitz

Ayuzo jedzie do Polski po ostrym kryzysie dyplomatycznym z Izraelem, aby złożyć hołd Żydom w Auschwitz

Społeczność madrycka „jest po stronie Izraela”. Taka była zawsze bez wahania reakcja zarówno rządu Madrytu, jak i kierowanej przez niego PP. Isabel Diaz Ayuzo. Nie ustąpił ani na milimetr ze swojego stanowiska, mimo że główna partia opozycji go w tej sprawie podporządkowała. Monika GarciaNajpierw i z Manuela BergerotPo.

Faktycznie, w ubiegły czwartek podczas spotkania z prezydentem na Puerta del Sol rzecznik Mas Madrid ponownie poruszył tę kwestię. Bergerot poprosił Ayuzo o wsparcie Uznanie Państwa PalestynyZgodnie z ujawnieniem Szefa Rządu, Pedra SanchezaPoważny kryzys dyplomatyczny wybuchł, gdy Izrael wezwał swojego ambasadora na przejście graniczne w Rafah na konsultacje na kilka minut przed wydaniem pierwszych osób uprowadzonych w wyniku poważnego ataku Hamasu w październiku ubiegłego roku. Rodica Radian-Ogród.

Odpowiedź Ayuzo była jasna: „Rząd Wspólnoty Madrytu Jak zawsze w liberalnych demokracjach Oczywiście, Zawsze potępiaj ataki terrorystyczne Nie ma dla tego żadnego uzasadnienia” – wyjaśnił później na konferencji prasowej rzecznik Miguel Angel Martín.

Martin zwrócił uwagę, że spotkanie zwołano w celu omówienia mocarstw regionalnych i że wyjaśniono rzecznikowi skrajnie lewicowej organizacji, że „polityka międzynarodowa” nie jest wśród nich, „chociaż dobrze, że o tym mówi”. .

Podróż Ayuzo do Polski

Dzień później dyrektor regionalny poinformował, że prezydent w najbliższy weekend uda się do Polski, gdzie w najbliższy poniedziałek weźmie udział w Coroczne wydarzenie upamiętniające Holokaust to organizuje Europejskie Stowarzyszenie Żydów w Auschwitz 22 i 23 stycznia w Krakowie zbierają się przywódcy polityczni Unii Europejskiej.

Ayuzo będzie przemawiał na konferencji zaplanowanej na poniedziałek rano, która będzie dotyczyć wzrostu antysemityzmu w Europie, zwłaszcza po ataku terrorystycznym Hamasu w Izraelu, w którym zginęło ponad 1400 osób.

Właśnie w ten piątek Wysoki Przedstawiciel Unii ds. Polityki Zagranicznej, Józef BorrelOskarżony Izrael „tworzy” Hamas, aby bojkotować państwo palestyńskie. Uczynił to podczas ceremonii, podczas której Uniwersytet w Valladolid przyznał mu doktorat honoris casa. „Tak, Hamas jest finansowany przez rząd izraelski w celu osłabienia Autonomii Palestyńskiej” – zapewnił.

Po straszliwym ataku terrorystycznym prezydent regionu i jego rząd wzięli udział w kilku wydarzeniach na rzecz wsparcia i solidarności ze społecznością żydowską. A dla Ayuzo konieczne jest zapobieganie „Terroryści, fanatycy i antysemityzm” Zapomnij, kto to robi Naród izraelski, „jeden z najważniejszych w historii ludzkości, jest jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie I jeden z najbardziej utalentowanych, odważnych i metizo krajów na świecie.

Szef władz lokalnych odwiedzi w najbliższą sobotę także Polskie Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. A w niedzielę odwiedzi i odda hołd ofiarom Holokaustu Obóz koncentracyjny w OświęcimiuRównież ułożone Stowarzyszenie stwierdziło.

Już w lutym ubiegłego roku szef madryckiej administracji złożył oficjalną wizytę w Izraelu w celu zintensyfikowania stosunków. Izaaka Herzoga.

Odwiedził także m.in. Muzeum Historii Holokaustu Yad Vashem. Jej przewodniczący Dani Dayan podkreślił jego „odwagę”: „Swoje zaangażowanie na rzecz świata, Europy, w walkę z antysemityzmem i wszelkimi formami rasizmu” – powiedział. Prezydent przypomniał „zaangażowanie” swojego rządu i „wspólnoty Madrytu” na rzecz „życia i wolności, dwóch najcenniejszych rzeczy, jakie posiada człowiek”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *