Biały Dom jest pochowany wraz z Polską

Prezydent USA Joe Biden ze swoim prezydentem Polski Andrzejem Dudą. / ef

Biden spędza czas ze swoimi żołnierzami stacjonującymi w Warszawie, aw najbliższą sobotę spotyka Ukraińców, którzy uciekli przed bombardowaniem.

W 2003 George W. Bush dzieli indyka z żołnierzami USA w Iraku, Donald Trump w 2019 roku w Afganistanie. Joe Biden, który w sierpniu zeszłego roku gwałtownie zakończył wojnę w Afganistanie, w piątek podzielił się pizzą z 82. lotnictwem. Oddział stacjonuje w Polsce. To była bardzo amerykańska pizza, papryczki pepperoni i jalapeno były takie gorące, łzy napłynęły mu do oczu, musiał je wytrzeć serwetką, ktoś w pośpiechu dał mu szklankę wody.

Ze względu na awarię mechaniczną samolotu Prezydenta RP Andrzeja Dudy został zmuszony do zmiany programu, aby najpierw spotkać się z żołnierzami, co stanowi prawie ponad 20 minut, które spędził w kawiarni Arena Center Vistaviyenniko-Kongresov Vojovodstvo Podkarbakjiko. Rozmawia z „największymi oddziałami w historii świata”.

Major Christopher Lanev, dowódca 82. Armii Powietrznej, i jego sierżant, major David Pitt, zostali powitani przez wszystkich oficerów wojskowych stojących za nim. Sekretarz obrony Austin Lloyd, przebrany za cywila razem z prezydentem, z dumą przedstawił go słynnej jednostce wojennej z Fort Brock w Północnej Karolinie, stacjonującej w Europie, by bronić wschodniej części Sojuszu. Jego motto „gotowy do walki dziś wieczorem” było ważniejsze niż kiedykolwiek, ale spojrzał na Ukraińców i poprosił ich, aby byli „bardziej odważni” i byli dla nich wzorem do naśladowania. „Żyjemy, aby być punktem zwrotnym dla twojego pokolenia” – ukamienował.

Jeszcze półtora roku temu rząd wskazał na Polskę za to, że nie świętowała wyborczego zwycięstwa Bidena. Rozwijała stosunki ze swoim skrajnie prawicowym prezydentem Donaldem Trumpem, który był zadowolony z wkładu 2% jej PKB na militaryzację NATO. W nagrodę w czerwcu 2020 roku Duda został pierwszym prezydentem, który odwiedził Biały Dom od czasu wybuchu epidemii.

Skrajna prawica u władzy

Według badania ECFR, podczas gdy większość krajów europejskich postrzega Niemcy jako siłę niezbędną dla ich przyszłości, 45% Polaków zwraca uwagę na Stany Zjednoczone, w porównaniu do 29%, które stawiają na Niemcy. Ze względu na antyhomoseksualizm i kontrowersyjną reformę sądownictwa, rząd Dudy cofnął się o krok od modernizacji kraju. Podczas własnej kampanii Biden potępił populistyczną, religijną, nacjonalistyczną i społeczno-konserwatywną bazę Trumpa, nagrodził Dudę za wysłanie wojsk z Niemiec do Polski i pogratulował mu zwycięstwa obietnicą, której nie mógł uratować. „Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z wami w zakresie bezpieczeństwa, handlu i bezpieczeństwa”.

Nowe relacje

Inwazja Rosji na Ukrainę przewróciła mapę geopolityczną do góry nogami i zmusiła Pitę do nawiązania niewyobrażalnych stosunków z Wenezuelą, Iranem czy Arabią Saudyjską. Dało to również Dudzie szansę na przyspieszenie. Na lotnisku Rzeszów-Jasionka oboje pochowali pisklęta i wymienili słowa pochwały.

Za promowanie Putina w Europie Wschodniej odpowiada ponad 5000 żołnierzy amerykańskich, ponad dwukrotnie więcej niż inne NATO. Fiden będzie miał okazję w najbliższą sobotę wyrazić współczucie w Warszawie, spotykając się z uchodźcami, aby wyrazić swoją solidarność przed powrotem do Waszyngtonu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.