Cała Europa z wyjątkiem Rumunii jest zagrożona koronawirusem

Ta zawartość została wydana 30 grudnia 2021 r. – 11:20

Kopenhaga, 30 grudnia (EFE).- Europejskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (ECDC) ostrzegły dziś, że cała Europa z wyjątkiem Rumunii jest bardziej lub bardziej zagrożona rozwojem koronawirusa. .

Osiemnaście krajów w trzydziestu gospodarkach europejskich (EOG), w tym Hiszpania, zgłosiło ponad 500 nowych przypadków na 100 000 obywateli w ciągu ostatnich 14 dni, co odpowiada najwyższemu poziomowi ryzyka oznaczonemu kolorem. Na ciemnoczerwonych, tygodniowych mapach ECDC.

Pozostałe osiem krajów – Szwecja, Norwegia, Finlandia, Niemcy, Austria, Węgry, Grecja i Polska – ma najwyższy poziom, a pozostałe najwyższy (czerwony), od 200 do 499 przypadków na 100 000. Mieszkańców lub od 75 do 200, ale wskaźnik pozytywnych wyników testu wynosi ponad 4%.

Bułgaria i Łotwa są całkowicie czerwone na mapie ECDC, która gromadzi dane zebrane do ostatniego wtorku, podczas gdy Rumunia, która jesienią mocno dotknęła Covit-19, jest prawie całkowicie pomarańczowa z dwoma wyjątkami: Bukareszt, czerwony; I południowa część Oldenia, zielona (mniej zaraźliwa).

Na obszarach, w których sytuacja pogorszyła się w porównaniu z ubiegłym tygodniem, między innymi ośmiu Włochów przybrało kolor czerwony lub szkarłatny; Języki hiszpańskie w Kastylii La Manzie, Estremadurze i Andaluzji, podobnie jak w pozostałej części kraju, są teraz ciemnoczerwone.

Z drugiej strony sytuacja epidemiologiczna poprawiła się w wielu regionach Austrii, Grecji i Węgier, a wśród innych krajów niemieckich, takich jak Bawaria, poczerwieniała, choć nadal są one zagrożone.

ECDC, Organizacja Nadzoru Epidemiologicznego Unii Europejskiej w Sztokholmie, co tydzień publikuje mapy stanu epidemii w celu wsparcia zaleceń Rady Europejskiej (KE) dotyczących podróżowania w regionie.

Według map opublikowanych dzisiaj przez ECDC dziewięć krajów narusza 5 000 cotygodniowych kontroli na 100 000 obywateli: Malta, Cypr, Grecja, Dania, Islandia, Portugalia, Francja, Austria i Słowenia.

W Hiszpanii tylko Asturia, Kraj Basków, La Rioja, Katalonia, Castilla y León, Madryt i Estremadura osiągają tę liczbę, a reszta w następnej fazie to 2500 do 4999 prób tygodniowo dla 100 000 mieszkańców. EFE

alc / dżem / jgb

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja treści całości lub części Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *