Co każdy kraj w Europie powinien zakwalifikować do Mistrzostw Świata?

Po dwóch rundach europejskiej rundy Mistrzostw Świata FIFA Katar zaczął rozgrzewać się o miejsce w 2022 roku.

W październiku Niemcy jako pierwszy zarezerwowały swoje miejsce, wkrótce Dania. To pozostawia osiem automatycznych miejsc kwalifikacyjnych dla zwycięzców drużynowych i 10 miejsc playoff dla drużyn zajmujących drugie miejsce.

Tak wygląda sytuacja 10 grup.

Grupa A
11 listopada: Azerbejdżan przeciwko Luksemburgowi, Irlandia przeciwko Portugalii
14 listopada: Luksemburg przeciwko Republice Irlandii, Portugalii przeciwko Serbii

Ta grupa to bezpośrednia walka Serbii (17 punktów) z Portugalią (16 punktów). Portugalia czeka na mecz z Irlandią i potrzebuje punktu, aby utrzymać drużynę w swoich rękach.

Jeśli drużyna Cristiano Ronaldo może wygrać lub zremisować w Dublinie, powinna automatycznie uniknąć porażki u siebie z Serbią, aby się zakwalifikować. Jeśli przegrają z Irlandią, Portugalia będzie musiała pokonać Serbię.

Serbia wie, że za wszelką cenę musi pokonać Portugalię i wygrać w Lizbonie, aby uniknąć baraży.

Grupa B
11 listopada: Gruzja vs Szwecja, Grecja vs Hiszpania
14 listopada: Grecja przeciwko Kosowo, Hiszpania przeciwko Szwecji

Tylko Szwecja (15 punktów) i Hiszpania (13 punktów) mogą pokonać zespół.

Szwecja mogła zakwalifikować się 11 listopada, gdyby wygrała w Gruzji, a Hiszpania nie pokonałaby Grecji, ale gdyby oba kraje wygrały spotkanie między nimi w Sewilli, Szwecja nie poprowadziłaby zespołu i awansowała bezpośrednio do Mistrzostw Świata , zmuszając Hiszpanię do recyklingu.

Grecja wciąż ma szanse w play-off, ale musi pokonać Hiszpanię i Kosowo i mam nadzieję, że Hiszpania nie pokona Szwecji.

Hiszpania ma zagwarantowane miejsce w play-offach, jeśli wyjdzie w pierwszej dwójce jako finaliści Ligi Narodów UEFA.

Grupa c
12 listopada: Włochy vs Szwajcaria, Irlandia Północna vs Litwa
15 listopada: Włochy przeciwko Irlandii Północnej, Bułgaria przeciwko Szwajcarii

Inny zespół z tylko dwoma zespołami w wyścigu, Włochy i Szwajcaria, ma remis z 14 punktami.

Włochy prowadzą w grupie z największą różnicą bramek, ale tylko dwoma.

Obie drużyny spotkają się w Rzymie 12 listopada i jeśli w tym meczu jest zwycięzca, potrzebują punktu w ostatnim meczu, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata.

Jeśli Włochy i Szwajcaria zremisują, Szwajcarzy muszą poprawić decyzję Włochów z ostatniego dnia, w przeciwnym razie muszą wygrać przynajmniej dwoma bramkami, aby wyrównać różnicę bramek.

Jeśli Włochy i Szwajcaria skończą na różnicy punktów i bramek (i strzelonych bramkach), wszystko zostanie odwrócone. Jeśli będzie remis z golami w Rzymie, Szwajcaria wygra arcydzieło. Jeśli w Rzymie dojdzie do bezbramkowego remisu, pierwsze i drugie miejsce zadecyduje o kolejności.

Grupa d
13 listopada: Bośnia i Hercegowina vs Finlandia, Francja vs Kazachstan
16 listopada: Bośnia i Hercegowina vs Ukraina, Finlandia vs Francja

Wciąż otwarta drużyna, cztery drużyny w turnieju.

Francja (12 punktów) prowadzi w grupie i zapewni sobie miejsce w Pucharze Świata, jeśli pokona Kazachstan.

Ukraina (9 punktów) jest na drugim miejscu, ale bez meczu 13 listopada może ich nie być, gdy pojadą do Bośni na ostatnią randkę. Mają tylko jeden mecz, co oznacza, że ​​mogą być liderem grupy tylko wtedy, gdy Francja przegra oba mecze w przyszłym miesiącu. Gdy 14 listopada Finlandia zmierzy się z Francją, zwycięstwo nad Bośnią prawdopodobnie wystarczyłoby, aby zająć drugie miejsce.

Finlandia (8 punktów) i Bośnia (7 punktów) spotykają się 11 listopada, a wynik tego spotkania określa, co jest potrzebne, aby zająć drugie miejsce w ostatnich dwóch meczach.

Grupa d
13 listopada: Belgia vs Estonia, Walia vs Białoruś
16 listopada: Republika Czeska przeciwko Estonii, Walia przeciwko Belgii

Belgia (16 punktów) ma zagwarantowane miejsce w pierwszej dwójce i potrzebuje wygranej u siebie z Estonią, aby się zakwalifikować. Jeśli Cardiff nie pokona Walii na Białorusi, zakwalifikuje się.

Prawdziwa rywalizacja to o drugie miejsce, ponieważ Czechy i Walia mają po 14 punktów. Walia jest trzecia pod względem różnicy bramek (dwa gole mniej niż płeć), ale jeden mecz jest znakomity (u siebie z Białorusią). Walia musi bardziej wykorzystać ten mecz, ponieważ gości Belgię w ostatnim meczu kwalifikacyjnym. Jeśli Walia pokona Białoruś, unikną porażki z Belgią.

Jeśli Walia przegra u siebie z Belgią, Czechy zajmą drugie miejsce pod względem różnicy bramek, wygrywając z Estonią.

Ktokolwiek zajmie trzecie miejsce, ma szansę wylądować w play-offach dzięki występowi w Lidze Narodów UEFA, choć nie pojawi się w losowaniu.

GRUPO f
12 listopada: Austria vs Izrael, Dania vs Wyspy Owcze, Mołdawia vs Szkocja
15 listopada: Austria v Mołdawia, Izrael v Wyspy Owcze, Szkocja v Dania

Dania zakwalifikowała się ze 100% rekordem, co doprowadziło do walki o drugie miejsce pomiędzy Szkocją (17) a Izraelem (13).

Szkocja awansuje do play-offów, jeśli wygra w Mołdawii lub jeśli Izrael nie wygra z Austrią.

Ale jeśli zostanie zdefiniowany w ostatniej rundzie, Izrael jest optymistyczny, Szkocja zmierzy się z Danią.

Austria jest już poza rywalizacją o dwa pierwsze miejsca, ale ma duże szanse na awans jako zwycięzcy w fazie grupowej Ligi Narodów UEFA.

GRUPO G

13 listopada: Norwegia vs Łotwa, Turcja vs Gibraltar, Czarnogóra vs Holandia
16 listopada: Łotwa przeciwko Gibraltarowi, Turcja przeciwko Czarnogórze, Norwegia przeciwko Holandii

Zespół, który ciężko walczył, w którym trzy kraje mają realną nadzieję na awans.

Wiedz, że Holandia (19 punktów) prowadzi, a dwa zwycięstwa wyślą ich na Mistrzostwa Świata. Jeśli Norwegia nie pokona Łotwy, może zakwalifikować się po zwycięstwie 13 listopada.

Norwegia (17 punktów) jest nadal w rywalizacji, a porażka z Łotwą jest uzależniona od starcia z Holandią w Rotterdamie ostatniego dnia. Jeśli Norwegia i Holandia wygrają 13 listopada, Norwegia będzie musiała wygrać z Holandią, aby zająć pierwsze miejsce w grupie i daleko im do drugiego miejsca.

Turcja (15 punktów) jest optymistyczna, ponieważ Norwegia zmierzy się z Holandią ponad widzami. Jeśli Turcja wygra pozostałe dwa mecze, zajmą drugie miejsce, jeśli Norwegia straci jakiekolwiek punkty.

Czarnogóra (11 punktów) wciąż ma matematyczną szansę na drugie miejsce, ale nic poza tym, a Turcja nie może wyprzedzić Gibraltaru.

Grupa H

11 listopada: Rosja przeciwko Cyprowi, Malta przeciwko Chorwacji, Słowacja przeciwko Słowenii
14 listopada: Rosja przeciwko Chorwacji, Słowacja przeciwko Malcie, Cypr przeciwko Słowenii

Dwa wyścigi konne pomiędzy Rosją (19 punktów) a Chorwacją (17 punktów).

Rosja zakwalifikuje się 11 listopada, jeśli wygra na własnym terenie na Cyprze i chociaż Chorwacja nie będzie w stanie pokonać Malty, obie drużyny mają szansę na zwycięstwo.

Doprowadzi to do definicji w rozłamie 14 listopada, kiedy Chorwacja rządzi Rosją. Chorwacji musi udać się wyprzedzić swoich gości i poprowadzić grupę.

Grupa I

12 listopada: Andora przeciwko Polsce, Anglia przeciwko Albanii, Węgry przeciwko San Marino
15 listopada: Albania z Andorą, Polska z Węgrami i San Marino z Anglią

Anglia (20 punktów) kuleje blisko mety, ale i tak powinna zakwalifikować się bez problemów. Wygrana u siebie z Albanią 12 listopada wysłałaby Polskę (17 punktów) na Mistrzostwa Świata, jeśli nie pokonają Andory, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Pomimo przegranej u siebie Anglii z Albanią (Polska pokonała Andorę), zagrają w finale z San Marino (obecnie +4 na korzyść Anglii), aby zwiększyć różnicę bramek przeciwko Polakom.

Albania (15 punktów) musi wygrać na Wembley, aby podtrzymać swoje nadzieje, a każda inna decyzja postawi ich w rywalizacji przed ostatnim dniem.

Węgry (11 punktów) mają matematyczną szansę, ale Polska musi przegrać z Andorą i zastąpić deficyt 13 punktów różnicą bramek z Polakami.

Grubo J.

11 listopada: Armenia przeciwko Macedonii Północnej, Niemcy przeciwko Liechtensteinowi, Rumunia przeciwko Islandii
14 listopada: Armenia vs Niemcy, Liechtenstein vs Rumunia, Macedonia Północna vs Islandia

To czterostronna bitwa o play-offy, gdy Niemcy zajmują ich miejsce.

Rumunia (13 punktów) jest w ich rękach i zajmie drugie miejsce z własnym zwycięstwem nad Islandią, pozostawiając starcie z Liechtensteinem w ostatnim dniu.

Macedonia Północna i Armenia (12 punktów) zmierzą się 11 listopada, a Rumunia zakwalifikuje się w rękach zwycięzcy, jeśli nie pokonają Islandii. Armenia w ostatnim meczu zmierzy się jednak z Niemcami, co jeszcze bardziej utrudni drugie zwycięstwo.

Islandia (8 punktów) jeszcze nie wypadła, ale ich szanse są niewielkie. Muszą wygrać oba mecze i mieć nadzieję, że Armenia zremisuje z Macedonią Północną i że Armenia i Rumunia przegrały ostatnie mecze.

Jak działają plisy

Dziesięć najlepszych drużyn w swojej grupie dołączyło do dwóch najlepszych zwycięzców drużyn Ligi Narodów.

W oparciu o zwycięzców drużyn Ligi Narodów UEFA, którzy zajęli miejsca poza pierwszymi dwoma miejscami, kolejność miejsc w playoffach jest następująca: Francja, Hiszpania, Walia, Austria, Czechy.

Chociaż Austria, Walia lub Czechy mają zagwarantowane miejsce na dwóch pierwszych miejscach w swoich grupach, żaden inny kraj nie walczy o dodatkowe dwa miejsca.

Play-offy, które odbędą się w marcu 2022 r., zostaną określone punktami kwalifikacyjnymi, przy czym oba kraje wejdą do ligi bez rozstawu.

Drużyny z rozstawem u siebie będą grać z drużynami, które nie mają rozstawu w półfinale meczu.

Aby określić ostateczne miejsca, odbędzie się otwarte losowanie trzech finałów play-off, które ponownie będą meczem.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *