Dwóch ukraińskich ekspertów z Lwowskiego Biura Turystyki przyjeżdża, aby dowiedzieć się o transformacji Bilbao

Marta Sabilo i Hanna Kitsynlinska to dwie ukraińskie profesjonalistki z biura turystycznego miasta Lwowa. W dzisiejszych czasach spędź kilka dni w Bilbao. Wizyta jest częścią europejskiego programu wsparcia dla kraju promowanego przez City Destination Alliance Network, w którym stolica Biskazji współprzewodniczy grupie zadaniowej biura turystycznego. To nieuniknione, że dwie profesjonalistki z branży turystycznej nie będą wzruszone, gdy będą wspominać okropności wojny, którą ich kraj znosi od miesięcy, ale są to silne, odważne kobiety i nie są gotowe się poddać. „Przebywanie w Bilbao dało nam energię do powrotu na Ukrainę i zastanowienia się nad przyszłością i tym, co stanie się z naszymi miastami po wojnie” – mówią. Jutro wracają do domu, ale przyznają, że te dni w mieście pomogły im naładować baterie, złapać oddech i zapisywać w zeszytach pomysły, które chcą zacząć w LV.

Bilbao jest jedynym miastem w stanie uczestniczącym w tym programie wymiany wiedzy z pracownikami biur turystycznych. Przez siedem dni Marta i Hanna wymieniały się wiedzą z ekspertami Biura Turystycznego Bilbao kierowanego przez Esther. Podczas tych spotkań w Bilbao, oprócz etyki i jakości stosowanych w branży turystycznej, przybliżono ich do aktualnych zagadnień, takich jak innowacyjność i nowe technologie oraz dostępność. Ze swojej strony Marta i Hanna wymyśliły projekt Unbroken, nad którym obecnie pracują, odzwierciedlający trudną rzeczywistość kraju ogarniętego wojną.

Obaj profesjonaliści przybyli w tym tygodniu wraz z pracownikami biura turystycznego W środę odbyło się spotkanie z Radnymi ds. Współpracy, Współistnienia i Ceremonii, Z Idzirem Urdasunem i burmistrzem rozwoju gospodarczego, handlu i zatrudnienia Xabierem Ochandiano. „Jest to inicjatywa o podwójnym aspekcie, z jednej strony profesjonalna. Pracują i zbierają wiele informacji i danych z myślą o przekazywaniu pomysłów do swojego kraju. ponieważ dzięki tej inicjatywie pozyskujemy dwie osoby, które mają kontakty z kontekstu wojny.To profesjonalna i pełna miłości wymiana” – zapewnia Ochandiano. Ponadto obaj radni podkreślili znaczenie Bilbao jako jedynego miasta w stanie – w Europie jest ich dziewięć – biorących udział w projekcie: „miasto, które witamy i wspieramy”, powiedzieli.

Z Hanną i Martą oraz radnymi Itzir Urdasun i Xavier Ochandiano Oskar. M. Bernal


Marta i Hanna przybyły do ​​Bilbao w ubiegłą środę po długiej i skomplikowanej podróży. „Bardzo trudno było wyjechać z kraju. Musieliśmy czekać w długich kolejkach, aby przekroczyć granicę między Ukrainą a Polską” – wyjaśniają. Pokonując wiele problemów, sami dotarli do miasta, które chcieli odwiedzić. „Interesuje nas Bilbao, bo to postindustrialne miasto, które za 30 lat może się przeobrazić. Martwimy się o przyszłość naszego kraju, tego dnia musimy zacząć pracę, aby wszystko odbudować. Bomby zniszczone” wyjaśniono. Ich uwagę przyciągnęła gastronomia, gościnność jej mieszkańców, kultura, a także aspekt dostępności różnych zakątków i budynków miasta.

Pracowity tydzień spotkań i zgromadzeń, a także wizyt w głównych atrakcjach turystycznych miasta i Biskajskiej. Pojechali na wybrzeże Biskajów, zwiedzili klasztor San Juan de Castelucadz, zwiedzili most wiszący i podziwiali widoki miasta, które, jak przyznali, „zaskoczyło ich bogactwem” od Artzandy.

Marta i Hanna to ukraińscy eksperci od turystyki odwiedzający obecnie Bilbao OM Bernal


Marta i Hannah wracają do swojego kraju w tę środę, ale robią to w złudzeniu, że go straciły, Z notatnikami pełnymi notatek wygenerują pomysły na przyszłe projekty i ogarną miasto gościnności.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.