Dziennikarze i pracownicy telewizji publicznej w Euskadi protestowali przeciwko sytuacji Pabla Gonzáleza.

Dziennikarze i pracownicy telewizji publicznej w Euskadi protestowali przeciwko sytuacji Pabla Gonzáleza.

W tym samym dniu, w którym dziennikarz Pablo González został aresztowany przez tajne służby w Polsce, minęło 19 miesięcy. Zgromadzili się koledzy reportera baskijskiej telewizji publicznej Przed drzwiami centrali EITB w Bilbao i Miramon (Donostia-San Sebastián).

Kilkudziesięciu pracowników telewizji regionalnej demonstrowało pod hasłem „Justicia, Giza Escubitake, Brentza Askadazuna„(„Sprawiedliwość, prawa człowieka, wolność prasy”) Nie zapominajmy o sprawie Pabla Gonzaleza, która od ponad półtora roku oczekuje na proces.

Kliknij, aby powiększyć

upaść.

Pracownicy chcieli się popisać Solidarność i wsparcie dla rodziny i przyjaciół reportera Jednocześnie domagali się „poszanowania ich praw i zaprzestania łamania wolności prasy”.

Był tam Pablo Gonzalez Zatrzymany 28 lutego 2022 r przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), gdy obejmował ewakuację migrantów wysiedlonych w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Dziennikarz przebywał w areszcie tymczasowym do czasu rozstrzygnięcia jego przyszłości lub rozpoczęcia przeciwko niemu procesu. Władze polskie stwierdziły wówczas, że tak było Oskarżony o szpiegostwoPrzestępstwo zagrożone w Polsce karą do 10 lat więzienia.

Według tajnych służb kraju dziennikarz tak Operacje wywiadu Moskwy w różnych częściach kraju i innych krajów europejskich. naprawdę, Stanisław ZarinRzecznik Ministra Koordynacji Polskich Służb Specjalnych zapewnił Pablo Gonzáleza kilka dni po aresztowaniu, że „wobec podejrzanego toczy się śledztwo, które udowodni, że prowadził działalność szpiegowską w Warszawie, Przemyślu, Medica i innych miastach RP”. Podobnie jak na Ukrainie i w innych krajach.

Od tego czasu Polska sześciokrotnie przedłużała tymczasowe aresztowanie i nie przedstawiła publicznie ani jednego dowodu na poparcie swoich zarzutów. Rzeczywiście, odkąd Pablo Gonzalez trafił do więzienia Szczególne okoliczności nie są wyjaśnioneOsoby lub miejsca dostępne do prowadzenia działalności szpiegowskiej. O śledztwie, na które wskazał Żaryn, nic nie wiadomo..

Na swoich wiecach pracownicy EITB nazywali tego typu wydarzenia „Prosimy o monitorowanie i zgłaszanie tej niesprawiedliwości publicznie.”

Jest to właśnie jedno z głównych żądań rodziny i przyjaciół: nie należy zapominać o tej sprawie. Przez te 19 miesięcy Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na którego czele stoi obecny pełniący obowiązki ministra Jose Luisa Albarezaograniczyła się do zmiany tego Prawa Pabla Gonzaleza są szanowane Nadal korzysta z pomocy konsularnej. Jednak w listach, które dziennikarzowi udało się wysłać z więzienia, krytykował złe warunki panujące w więzieniu.

Przez cały ten czas odwiedzali go tylko prawnicy, matka jego dzieci, jego własna matka i najstarszy syn. Przez 19 miesięcy Pablo Gonzalez nie był w stanie przytulić dwójki pozostałych dzieci I od miesięcy prosi polskie władze, aby przynajmniej pozwoliły mu na prowadzenie z nimi wideokonferencji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *