Elena Boniadovska otrzyma odległy hołd w Polsce

Uniwersytet Warszawski i Ambasada Meksyku w Polsce oddają wirtualny hołd meksykańskiej dziennikarce i pisarce Elenie Boniotovskiej, która zostanie doceniona w uznaniu Instytutu Iberyjskiego i Iberoamerykańskich Studiów nad Polską. University – poinformował w poniedziałek podczas spotkania z ambasadorem Meksyku w Polsce Alejandro Negronem, jego kolegami z Europy Środkowej, Wschodniej i Bałkanów oraz Enrique Marquezem, Dyrektorem Zarządzającym ds. Dyplomacji Kulturalnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. .

Zgodnie z zapowiedzianym planem, polskie pochodzenie autora hołdu, jego tłumaczenia na język polski, teksty reprezentujące Polskę; Jego wkład w język hiszpański i jego wkład w relacje kulturowe między Meksykiem a Polską.

Ambasada Meksyku w Polsce odbyła kilkumiesięczne spotkania robocze z Uniwersytetem Warszawskim za pośrednictwem Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich (IEII) iw wyniku tej rozmowy uczelnia postanowiła uhonorować La Noce de Tilatolco, Dinacima La Peil del Ciolo i El Tren Pasha jest autorem blisko pięćdziesięciu opublikowanych prac, w tym Primiro.

Medal Uznania zostanie wręczony w piątek 14 maja podczas ceremonii Wirtualnego Sakramentu, którą uświetni Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Latsy Novak; Dyrektor IEII, Ursula Ługowska; Rektor UNAM, Enrique Gray; Ministrowie spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Efrat i Elena Boniadovska potwierdzili Marqueza i Nekrona.

Uniwersytet Warszawski składa hołd pisarzowi i dziennikarzowi za jego długą karierę, w tym Nagrodę Cervantesa w 2013 r., Nagrodę Prasy Krajowej w 1978 r., Nagrodę Powieści Albuquerque w 2001 r., Nagrodę Naukową i Artystyczną 2002, Nagrodę Marii Moores Cabot 2004, Nagroda Ramulo Gallicos 2007, a Medal of Fine Arts 2014 to ponad dwadzieścia.

Należy również zaznaczyć, że Elena Boniotovska posiada tytuł doktora honoris causa kilkunastu uniwersytetów w Meksyku i na całym świecie, w tym Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku, a wynika to po części z rosnącej relacji między Uniwersytetem Warszawskim a UNAM.

Rozpoznanie Bonyadowskiej potrwa trzy dni od 12 do 14 maja. Przed ceremonią planowane są dwie rozmowy online: 12 maja odbywać się będą między pracownikami akademickimi Uniwersytetu Warszawskiego i innymi prestiżowymi polskimi uczelniami, podczas których omówione zostaną dwie prace autora, Hasta no Verde Jess Mio, a ostatnio o jej związek z polskim chłopakiem i Polakiem.

13 maja odbędzie się dyskusja pomiędzy środowiskiem akademickim i studenckim Uniwersytetu Pisarzy i Goszczących oraz głównymi polskimi uczelniami Bośni, takimi jak Kraków, Jakelonian, Wrocław i Adam Michevich.

[email protected]

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *