Elena Boniadovska otrzyma odległy hołd w Polsce

Elena Boniadovska otrzyma odległy hołd w Polsce

Uniwersytet Warszawski i Ambasada Meksyku w Polsce oddają wirtualny hołd meksykańskiej dziennikarce i pisarce Elenie Boniotovskiej, która zostanie doceniona w uznaniu Instytutu Iberyjskiego i Iberoamerykańskich Studiów nad Polską. University – poinformował w poniedziałek podczas spotkania z ambasadorem Meksyku w Polsce Alejandro Negronem, jego kolegami z Europy Środkowej, Wschodniej i Bałkanów oraz Enrique Marquezem, Dyrektorem Zarządzającym ds. Dyplomacji Kulturalnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. .

Zgodnie z zapowiedzianym planem, polskie pochodzenie autora hołdu, jego tłumaczenia na język polski, teksty reprezentujące Polskę; Jego wkład w język hiszpański i jego wkład w relacje kulturowe między Meksykiem a Polską.

Ambasada Meksyku w Polsce odbyła kilkumiesięczne spotkania robocze z Uniwersytetem Warszawskim za pośrednictwem Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich (IEII) iw wyniku tej rozmowy uczelnia postanowiła uhonorować La Noce de Tilatolco, Dinacima La Peil del Ciolo i El Tren Pasha jest autorem blisko pięćdziesięciu opublikowanych prac, w tym Primiro.

Medal Uznania zostanie wręczony w piątek 14 maja podczas ceremonii Wirtualnego Sakramentu, którą uświetni Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Latsy Novak; Dyrektor IEII, Ursula Ługowska; Rektor UNAM, Enrique Gray; Ministrowie spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Efrat i Elena Boniadovska potwierdzili Marqueza i Nekrona.

Uniwersytet Warszawski składa hołd pisarzowi i dziennikarzowi za jego długą karierę, w tym Nagrodę Cervantesa w 2013 r., Nagrodę Prasy Krajowej w 1978 r., Nagrodę Powieści Albuquerque w 2001 r., Nagrodę Naukową i Artystyczną 2002, Nagrodę Marii Moores Cabot 2004, Nagroda Ramulo Gallicos 2007, a Medal of Fine Arts 2014 to ponad dwadzieścia.

Należy również zaznaczyć, że Elena Boniotovska posiada tytuł doktora honoris causa kilkunastu uniwersytetów w Meksyku i na całym świecie, w tym Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku, a wynika to po części z rosnącej relacji między Uniwersytetem Warszawskim a UNAM.

Rozpoznanie Bonyadowskiej potrwa trzy dni od 12 do 14 maja. Przed ceremonią planowane są dwie rozmowy online: 12 maja odbywać się będą między pracownikami akademickimi Uniwersytetu Warszawskiego i innymi prestiżowymi polskimi uczelniami, podczas których omówione zostaną dwie prace autora, Hasta no Verde Jess Mio, a ostatnio o jej związek z polskim chłopakiem i Polakiem.

13 maja odbędzie się dyskusja pomiędzy środowiskiem akademickim i studenckim Uniwersytetu Pisarzy i Goszczących oraz głównymi polskimi uczelniami Bośni, takimi jak Kraków, Jakelonian, Wrocław i Adam Michevich.

[email protected]

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *