W biegu na 60 metrów zajęła ósme miejsce. Jest pierwszą hiszpańską zawodniczką, która pobiegła w finale na dystansie halowym.
Kambundżi podbity, 30, Trzecie złoto w karierze W najważniejszych turniejach po zwycięstwie w Halowym Pucharze Świata w Belgradzie w ubiegłym roku i Outdoorowych Mistrzostwach Europy w Monachium, przy tej okazji na dystansie 200 metrów.
Szwajcarka, która w lutym tego roku wygrała już Turniej w Toruniu, była w finale najszybsza, wyprzedzając drugą Polkę Ewę Swodobę i trzeciego Brytyjczyka Daryla Nitę.
Gael Pistoy, lat 22, uzgodnił finalistę z dwoma wykończeniami Tylko trzysta z rejestru z Hiszpanii iw wyścigu z najlepszą ósemką zajął ostatnie miejsce z notą 7,28.
„Kiedy dochodzisz do finału, zawsze chcesz więcej, ale muszę być bardzo zadowolony” – powiedział Pistoy na koniec meczu. „Biegłem na pierwszym torze, mój trener powiedział mi, że to dobre na koncentrację, ale czasami czujesz się pozostawiony poza konkursem”. Przewodnik.
Swoją obecnością w finale katalońska sprinterka przeszła do historii. Wcześniejsze rekordy hiszpańskich sportowców na dystansach halowych to Sandra Myers, 35 lat temu w Budapeszcie, i Christina Lara, w 2017 roku, która zajęła czwarte miejsce w półfinale.
Kolejnym zawodnikiem, który był bohaterem drugiego dnia zmagań tych Europejczyków był belgijski Nafissatu Thiam, dwukrotny mistrz olimpijski w siedmioboju, który z wynikiem 5055 punktów pobił rekord świata w pięcioboju i utrzymał złoty medal, towarzysząc na podium przez Polkę Adrianę. Salek drugi i belgijski Noor Videts trzeci.
„Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie.”