Europejski turysta wspina się na piramidę Chichen Itza i złości Meksykanów… znowu

Europejski turysta wspina się na piramidę Chichen Itza i złości Meksykanów… znowu

Jednym z najbardziej charakterystycznych aspektów Chichen Itza jest to, że jest to jeden z siedmiu nowych cudów współczesnego świata i dlatego Narodowy Instytut Antropologii i Historii (INAH) zakazuje jego przejazdu od 2008 roku, aby zapewnić jego zachowanie.

Chichen Itza

kredyt: Obrazy Getty’ego

Polski turysta wspina się na piramidę w Chichen Itza, zwaną Świątynią Kukulkana

Polski turysta, który rozzłościł Meksykanów nieprzestrzeganiem zasad obowiązujących na terenie stanowiska archeologicznego, został zidentyfikowany jako Paul T. 28 stycznia 2023 r. udało mu się wspiąć po 92 stopniach piramidy znanej jako Cytadela lub Świątynia Kukulkan, aby zrobić zdjęcia, którymi chciałeś podzielić się w swoich sieciach społecznościowych.

Jednak po przechwyceniu go przez pracowników ochrony w okolicy poproszono go o usunięcie tego nagrania. Choć na tym kara się nie skończyła, gdyż kiedy zszedł z piramidy, inni turyści, zarówno krajowi, jak i zagraniczni, ukarali go publicznie.

Z wirusowych filmów na TikToku widać, że obecni ludzie obrzucali go obelgami, ciągnęli, a jedna osoba nawet uderzyła go łopatą.

Dla informacji, świątynia Kukulkan została zbudowana w XII wieku naszej ery. C. Jest to jedna z najsłynniejszych ruin Majów w Chichen Itza, na Jukatanie (południowo-wschodni Meksyk). Konstrukcja ma około 30 metrów długości, co odpowiada 33 jardom, i jest poświęcona bogu Kukulkanowi, znanemu jako pierzasty wąż.

Biorąc pod uwagę symbolikę, jaką reprezentuje piramida, wielu było zirytowanych działaniami polskiego turysty, do tego stopnia, że ​​kpili z agresji, jaką spotkała go za pośrednictwem klipu dźwiękowego zaczerpniętego z filmu animowanego „South Park”.

Jaką karę spotkał polski turysta za wejście na piramidę w Chichen Itza?

José Arturo Chap Cárdenas, kierownik Centrum INAH w stanie Jukatan, 29 stycznia 2023 r. wyjaśnił EFE, że Polak Paweł T. został poddany zatrzymaniu administracyjnemu na 12 godzin, a następnie został zwolniony pod warunkiem zapłaty grzywny. Jego brak.

Ponieważ konstrukcja świątyni Kukulkan nie została zmieniona ani uszkodzona podczas zdarzenia, turysta zapłacił jedynie 5000 peso meksykańskich, czyli 263 dolarów amerykańskich, w ramach administracyjnej kary, którą uregulował w funduszu skarbowym gminy Tenom w Meksyku.

Chichen Itza

kredyt: Obrazy Getty’ego

Co sądzisz o reakcji na incydent w Chichen Itza? Powiedz nam w komentarzach.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *