Fort wpada do Polski w 700m R, planowany powyżej miliarda R1 dla SA

Fort Reid, trzeci co do wielkości fundusz inwestycyjny w RPA, ogłosił w czwartek swoją pierwszą bezpośrednią podróż do Polski – zainwestował 700 milionów rupii w dwie nieruchomości logistyczne w tym kraju.

Po opublikowaniu w środę śródokresowych wyników panelu, ogłoszono, że fort rozwija się na dobrze funkcjonującym rynku nieruchomości logistycznych, dążąc do ekspansji.

WTAJEMNICZONYZłoto

Zasubskrybuj, aby uzyskać pełny dostęp do naszych narzędzi do zarządzania danymi dotyczącymi zasobów i jednostek, nagradzanych artykułów oraz wsparcia dziennikarstwa wysokiej jakości w akcji.

Steven Brown, dyrektor generalny Govt., Mówi Manivepit, że pomimo niepewności rządu Govt-19 grupa jest mocno zaangażowana w strategię ekspansji.

Twierdzi, że polska akwizycja to „oportunistyczna inwestycja” w regionie Bliskiego Wschodu (CEE); Jednak ambitny plan rozwoju aktywów logistycznych Grupy o wartości 1 miliona całkowitej szerokości geograficznej (GLA) w Republice Południowej Afryki nadal pozostaje priorytetem.

Przeczytaj: Capital Flight: S.A. Firmy zajmujące się nieruchomościami inwestują miliardy za oceanem

„Wydaliśmy około 700 milionów dolarów na zakup dwóch nieruchomości w Polsce, ponieważ wpisuje się to w naszą strategię rozwoju nieruchomości logistycznych” – mówi Brown.

Inwestowanie w SA

„W RPA wydamy w tym roku podatkowym około 1 miliarda dolarów na różne projekty logistyki finansowej, z których wiele jest obecnie w toku” – dodał.

Teren starego toru wyścigowego Clarewood w pobliżu portu w południowym Durbanie obejmuje Eastport Logistics Park w Cuttack i Clarewood Logistics Park lokalnie z miliardami ulepszeń fortu.

Grupa posiada dwie trzecie aktywów logistycznych w swoim portfelu nieruchomości oraz jedną trzecią obiektów i sprzedaży detalicznej zorientowanej na pasażerów. Stara się wydostać z dysfunkcyjnych aktywów biurowych, które stanowią 5% jej portfela i część starych aktywów przemysłowych.

Ponad 65% jej aktywów znajduje się w SA, a pozostała część to inwestycje zagraniczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie poprzez 23,6% udział w Napi Rock Case PLC.

Zapytany, dlaczego Fortress zdecydował się zainwestować bezpośrednio w nieruchomości w Polsce bez za pośrednictwem Nabi, Brown powiedział, że Nabi koncentruje się głównie na rynku nieruchomości handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

„Nasze pierwsze dwie nieruchomości logistyczne w Polsce są kluczowymi nieruchomościami i będziemy tam szukać więcej możliwości. Finalizujemy również transakcję o wartości 30 mln USD dotyczącą nieruchomości w Rumunii. Nasza strategia dotycząca aktywów logistycznych łączy region SA i CEE” – zauważa. .

Dyrektor generalny Fort, Steven Brown. Obraz: Prezentowany

„Fortress jest największym udziałowcem centrum handlu detalicznego Nabi, a teraz rozszerzamy naszą obecność w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez bezpośrednie inwestycje w nieruchomości logistyczne.

Wskazuje, że oba aktywa znajdują się w regionalnych strefach przemysłowych, dzięki czemu korzystają z silnej infrastruktury.

„Pobliskie główne drogi pozwalają firmom w Polsce na szybszy transport towarów. Oba przedsięwzięcia znajdują się w pobliżu Niemiec, które przedstawiają potężną propozycję dostaw klientom kierującym się największą gospodarką Europy” – dodał.

Na lokalnym froncie logistycznym Brown twierdzi, że zezwolił lub otrzymał przywileje w forcie oddalonym o 340 000 metrów.2 Milion metrów kwadratowych rurociągu deweloperskiego GLA w SA.

„Silny i rosnący bilans pomógł nam dalej realizować swoje zobowiązanie do osiągania wyników… jest to osiągnięcie, z którego jesteśmy szczególnie dumni w trudnych czasach” – mówi.

Przeczytaj: R4bn Kut Teng Property Development Tube równa się oczom

W ostatnich wynikach grupa nie chciała wypłacić zaliczki na poczet dywidendy.

Jednak podczas czwartkowej prezentacji zamykającej zarząd podkreślił, że fundusz dąży do utrzymania pozycji trzciny i wypłaty dywidendy do końca czerwca 2021 roku.

Zdrowy ATV

Fort miał dobry stosunek wartości kredytu do wartości (LTV) na poziomie 38,1% w półroczu. Menedżerowie ds. Finansów w sektorze trzciny wolą LTV poniżej 40%, szczególnie w obecnym środowisku rządowym 19.

LTV było w stanie skrócić ostatnie półrocze od końca ostatniego roku podatkowego (czerwiec 2020 r.) Do grudnia 2020 r., Osiągając 38,1% poziom dźwigni o prawie pięć punktów procentowych wyższy niż w analogicznym półroczu (grudzień) (2019 r.).

Niemniej jednak Brown twierdzi, że fort nadal jest w silnej równowadze.

Ta grupa ma lepszy współczynnik LTV niż wielu jej rówieśników.

Naci Chetty, starszy menedżer ds. Finansowania nieruchomości na giełdzie w Stanley, powiedział, że pomimo presji na niektóre części portfela zamku w zakresie czynszu i deficytów, zespół był „dobry w utrzymaniu LTV na poziomie 38% i utrzymaniu odpowiedniego przepływu gotówki”.

„Portfel kredytów detalicznych jest tak samo podatny na epidemie natężenia handlu, jak w zeszłym roku. Jednak konsumenci na tych rynkach [rural and township areas] Ten rok będzie trudny ze względu na rosnące koszty paliwa i żywności ”- powiedział.

„Rozwój logistyki jest kontynuowany w NOI [net operating income] Na tej podstawie jest to około 2,3% portfela funduszu w RPA.

„Wydaje się, że wakaty w logistyce wynosiły około 4%” – mówi Chetty.

„Obecnie jest to około 152 000 m2 Miejsce mety w parkach logistycznych Clarewood i Eastport dla upamiętnienia roku dla zamku. Szacunkowa wydajność w zakresie kompletacji wyniesie 7,8% do 9,2%, co jest nadal obowiązkowe na trudnym rynku. Fort ma około 90 000 m2 Zostaw już tę sumę. ”

Zwraca uwagę, że logistyka bezpośrednia grupy to nowa strategia wejścia do Polski.

„Na polskim rynku są z pewnością pewne możliwości rozwoju aktywów logistycznych … Niektóre węzły logistyczne w Polsce są bardzo konkurencyjne i muszą pozyskiwać aktywa dla fortu z silnymi najemcami dochodowymi”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *