Hiszpania, mimo sceptycyzmu w UE, zdobyła wsparcie militarne dla Ukrainy

Hiszpania, mimo sceptycyzmu w UE, zdobyła wsparcie militarne dla Ukrainy

Grenada zgromadziła europejską wspólnotę polityczną na spotkaniu, które oznacza pierwsze pęknięcia w poparciu dla eksportu broni

Rząd był zdecydowany zrobić resztę. Grenada jest „wielkim kamieniem milowym” hiszpańskiej prezydencji Rady UE. Gablota. Zdjęcie. Aktualności. Spotkanie, które trwało miesiącami, dobiegło końca Wołodymyr ZełeńskA wisienką na torcie jest poszukiwanie La Monclova. Pięćdziesięciu przedstawicieli europejskich, w tym najwyżsi przedstawiciele Brukseli, w krytycznym dla Europy momencie i jedna decyzja: w obliczu wątpliwości skierować wsparcie wojskowe dla Ukrainy – Nowa dostawa sześciu wyrzutni rakiet Hawk– i odrzucenie niektórych krajów, takich jak Polska I SłowacjaNiszczy obraz jedności Europy, który dotychczas był podstawą procesu decyzyjnego.

Ubrany jak zwykle w wojskową zieleń, w czwartek rano po raz pierwszy postawił stopę na hiszpańskiej ziemi. Nigdy nie byłem w Hiszpanii. Nawet jeśli nie jest jeszcze maksymalnym liderem Ukraina. Zdecydowany, pewny krok. Zawsze towarzysz. Jasne przesłanie, które odbiło się echem w mieście Nasrid oraz w krajach członkowskich i niebędących członkami UE: „Pierwszym wyzwaniem dla nas wszystkich jest zachowanie jedności w Europie i nie mówię tylko o krajach UE. Cała Europa” . Wezwanie wskazujące na obawę, że siła polityczna lub decyzja zaczną słabnąć.

Zełenski martwi się nie tylko tym, że nurt prorosyjski może zdobyć pionki w Europie, ale także sytuacją. Ameryka. Opisał to, co określił jako „burzę polityczną” w Stanach Zjednoczonych, kwestionując wsparcie dla swojego kraju. Walki z prezydentem Ukrainy nie można pozostawić bez wsparcia jego dwóch płuc Rosja Teraz zbliża się zima i ostrzega Putin To jest „zamrożenie”.

Jeśli dotychczas tonem dominującym była solidarność Europy w obliczu agresji Rosji na Ukrainę, działania krajów takich jak Polska i Słowacja zmierzające do otwarcia dróg wodnych w celu zablokowania głównych lokomotyw kolejowych obawiają się, że sytuacja ta ulegnie pogorszeniu. Polska już kilka dni temu zapowiedziała, że ​​nie będzie wysyłać na Ukrainę większej ilości broni. Będzie zgodny z „już uzgodnionymi” produktami, ale nie będzie dodawać nowych.

W ten sam czwartek Prezydent Słowacji Zuzana Czaputowa, który zawsze przedstawiał się jako obrońca wsparcia militarnego dla Ukrainy, dostrzegł potrzebę wstania i odrzucenia wysyłania do tego kraju większej ilości broni. Powód? Powiedział Zwycięstwo wyborcze Właśnie odbyło się w kraju Roberta Figoodrzuca te uwagi.

Spotkanie dwustronne

W obliczu tych wątpliwości Hiszpania zdecydowała się skorzystać z oferty Zełenskiego. I chciał wywiesić promilitarną flagę. Świeć przykładem. Ukraiński przywódca odbył dwustronne spotkanie z Sanchezem, które trwało pół godziny. Podczas spotkania omówiono także nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy, który obejmuje dodatkowe zdolności w zakresie obrony powietrznej, artylerii i systemu przeciwdronowego.

Ta prośba – „Znaczenie posiadania przez Ukrainę zbroi obronnej na zimę” – i wiedza w najbliższy czwartek Co najmniej 51 osób zginęło W rosyjskim bombardowaniu GrozaMiasto w okolicy CharkówDobrym przykładem jest obecne stanowisko Hiszpanii, które budzi wątpliwości.

Źródła rządowe wyjaśniają, że po całodniowych rozmowach z prezydentem Zełenskim – a nie tylko podczas spotkania dwustronnego – rząd Hiszpanii zdecydował się użyć sześciu wyrzutni Hawk dostępnych dla Ukrainy do zwalczania rosyjskich bombowców. Dla ochrony nowego korytarza zbożowego. Obejmowało to obietnicę dwóch karetek opancerzonych i nowy wkład 1,5 miliona euro Do rozminowywania.

Według źródeł rządowych to nowe zobowiązanie Sancheza pomoże Ukrainie chronić jej infrastrukturę krytyczną. „Zaangażowanie polega na utrzymaniu możliwie największej pomocy wojskowej i humanitarnej” – dodały te źródła. „Ważne jest dla nas, zwłaszcza przed zimą, wzmocnienie obrony powietrznej i istnieją już podstawy do nowych porozumień z partnerami. Przygotowujemy się do ich potwierdzenia i wdrożenia” – apeluje Zełenskiego.

Jako gospodarz oraz na oczach członków Unii Europejskiej i tych, którzy chcą być jej częścią, Sanchez chciał wysłać swojemu gwiazdorskiemu gościowi pojednawczy sygnał: „Pomimo dużej odległości, nawet fizycznej, która nas dzieli, jedność naszego zawodu jest nadal silna w obliczu rosyjskiej agresji.Kiedy pojawiły się pęknięcia, jest to Deklaracja woli, gdy Prezydent znajdzie poparcie Francja, Emmanuela MacronaNa koniec był całkiem szczery: „Nie mamy prawa czuć się zmęczeni”.

Przyjęcie w Alhambrze

Umieszczanie punktów TakI na kilka godzin, pomijając napięcia i debaty, odbył się szczyt. NATO W Madrycie pozostawił kilka marzycielskich zdjęć z przyjęcia w Alhambrze. Sancheza i jego żonę, Pecona Gomes, przyjmując wszystkich przywódców na Patio de los Arrayanes. Podziw, spacery, selfie pomiędzy różnymi przywódcami, Józef BorrelWysoki Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa, dbając o każdy kąt, prowadzi spokojne rozmowy…

Przed oficjalną kolacją był też czas na spotkanie z królem Zełenskim. Monarcha bronił „znaczności utrzymania jedności działania z naszymi sojusznikami i partnerami” od początku wojny z Rosją i potępiał „nielegalną i brutalną” inwazję rosyjską.

Filip VI Przekonywał, że Europa jednoczy się wokół „wspólnych wartości”, takich jak „dążenie do prawdziwego pokoju opartego nie na sile jednego aktora, ale na swobodnej zgodzie wszystkich, młodych i starych”, jak to miało miejsce w „ostatnich dziesięcioleciach” . ” lub „jako organizacja, która lepiej szanuje naszą różnorodność w naszych granicach i na całym naszym kontynencie, wokół dążeń do prawdziwej demokracji”.

Kolacja wodzów odbyła się w Parador de Granada, obok Alhambry, i kosztowała prawie 140 000 euro. Menu to zadanie szefa kuchni Paco Moralesaczyja firma, Pamoga CastroEuropa Press podaje, że kontrakt na imprezę został przyznany przez Ministerstwo Prezydencji po procesie negocjacyjnym bez rozgłosu.

Według kryterium

Schemat zaufania

Ucz się więcej

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *