Hiszpania to kraj, który najbardziej ufa swoim lekarzom i nauczycielom, a najmniej swoim politykom

Hiszpania to najbardziej pewny siebie kraj na świecie Jej eksperci medyczni i naukowi są wysoko cenieni przez 71 procent populacjiW przeciwieństwie do LNajbardziej szanowani są ci, którzy pracują w polityce i ministerstwach Tylko przez jednego na dziesięciu obywateli.

Ujawnia to raport roczny.Globalny Indeks Zaufania”, na podstawie ankiety internetowej przeprowadzonej na próbie 21 515 dorosłych z 28 krajów, 71% wróciło do pracowników służby zdrowia z ufnością.

Stań za nimi Spośród tych, z którymi przeprowadzono konsultacje, nauczyciele najbardziej ufają swoim nauczycielom, osiągając średnio 62%, aby pozycjonować Hiszpanię jako kraj europejski.

Krajową „pierwszą piątkę” uzupełniły Policja (50%) i Siły Zbrojne (47%).

Na przeciwległym krańcu politycy, na poziomie 8%, cieszą się najmniejszym zaufaniem wśród Hiszpanów, trzeciego kraju europejskiego, w którym ta grupa jest najmniej ceniona, tylko za Węgrami i Polską.

Osoby pracujące w ministerstwach rządowych (11%) i specjaliści bankowi uzupełniają platformę najbardziej pesymistycznych specjalistów.

W skali globalnej ten sam odczyt utrzymuje się na poziomie krajowym: choć odsetek ten nieznacznie spadł w porównaniu do 2021 r., nadal najlepiej oceniani są lekarze (średnio 59%), a następnie specjaliści w dziedzinie nauk ścisłych. (57%). %) i nauczania (52%).

podczas gdy, Po przeciwnej stronie znajduje się klasa polityczna (12%) i ministrowie rządu (16%).

Jak wyjaśnia Ipsos, Epidemiologia nadała „jeszcze większą wartość” roli nauki i medycyny. Rozwój opieki medycznej i szczepionek oraz ich codzienny wkład w poprawę jakości życia ludzi sprawiają, że ci eksperci są najbardziej zaufanymi ludźmi na świecie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.