Jill Biden udała się na Morze Czarne, by wesprzeć siły amerykańskie

(EFE) – Pierwsza Damo Stanów Zjednoczonych, Jill BidenW piątek odwiedził rumuńską bazę wojskową Michaiła Gogolnicianu w pobliżu Morza Czarnego, aby pokazać swoje poparcie dla wojsk swojego kraju stacjonujących w południowo-wschodniej części NATO przed rosyjskim zagrożeniem militarnym.

Żona Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biden Wylądował w bazie o 15:00 czasu lokalnego i został powitany na pasie startowym przez żołnierzy US Army po zejściu z Air Force Two.

“Na ziemi rumuńskiej i w drodze na obiad Nasze siły Mihail Kogalniceanu jest zaparkowany na lotnisku ”- napisała Jill Biden na swoim koncie na Twitterze, kiedy przybyła do Rumunii.

2000 żołnierzy amerykańskich

Na kilka dni przed rozpoczęciem przez Rosję inwazji na Ukrainę na pełną skalę Stany Zjednoczone zdecydowały się wysłać ją do Rumunii. Tysiąc dodatkowych graczy Musimy wzmocnić bezpieczeństwo tego bałkańskiego kraju w obliczu rosyjskiej ofensywy wojskowej przeciwko sąsiadom.

Czytaj więcej: Poważne burze zagrażają 70 milionom ludzi w południowo-wschodnim i środkowym Atlantyku w Stanach Zjednoczonych

Wraz ze wzmocnieniem wojsk w rumuńskiej bazie lotniczej jest teraz kilka 2000 żołnierzy amerykańskich.

Obecność zagraniczna NATO w Rumunii, byłym kraju komunistycznym, który w 2004 roku przystąpił do Sojuszu Atlantyckiego. Uwzględniono również 500 francuskich i 300 belgijskich żołnierzy.

Baza lotnicza Michaiła Kokalnisianu jest jednym z filarów infrastruktury NATO na Morzu Czarnym. Najgorętszy punkt napięć między Rosją a aliantami Po aneksji przez Moskwę ukraińskiego półwyspu Krym – na wybrzeżu tego śródlądowego morza – w 2014 roku.

Wycieczka do Bukaresztu

Po kolacji z żołnierzami w Miguel Gogolnicianu, Jill Biden poleciała do stolicy Rumunii w Air Force Two, w najbliższą sobotę Planowanych jest kilka oficjalnych działań.

Czytaj więcej: Belgia odrzuciła deportację Rafaela Korea z Ekwadoru

Według biały DomPierwsza Dama Stanów Zjednoczonych spotka się z przedstawicielami rządu rzymskiego i ambasady USA w Bukareszcie.

Przywita się też w stolicy Pracownicy humanitarni i edukatorzy Osoby pracujące z ukraińskimi dziećmi-uchodźcami w Rumunii.

Odkąd 24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, Rumunia zyskała Ponad 900 000 uchodźców Atakowany kraj przekształca się w najbardziej wysiedlony kraj za Polską.

Rumunia jest krajem NATO i Unii Europejskiej (UE) Z większą kilometrową granicą z Ukrainą.

Czytaj więcej: Dwóch zginęło, a co najmniej 18 zostało rannych w tak zwanym Zimnej Wojnie

Według rumuńskich gazet Jill Biden spotka się także z prezydent Rumunii Carmen Iohanis. Szkło Iohanis.

Poza obowiązkami służbowymi, obie są pierwszymi damami Są bardziej aktywni w swojej karierze Ponieważ są nauczycielami języka angielskiego, mają ten sam zawód.

Dzień Matki na Słowacji

z Bukaresztu, Jill Biden leci na SłowacjęTam spotka się z członkami słowackiego rządu i pracownikami socjalnymi zajmującymi się kryzysem humanitarnym spowodowanym rosyjską inwazją na Ukrainę.

Rozpoczynając lot ze Stanów Zjednoczonych do Rumunii, Jill Biden ogłosiła na Twitterze, że „planuje spędzić Dzień Matki”. Z ukraińskimi matkami i dziećmi Wojna Putina zmusiła go do opuszczenia domu.„Dzień Matki obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych 8 maja.

Czytaj więcej: Xi Jinping wysyła ostrzeżenie do każdego, kto kwestionuje chińską politykę „Zero Govt”

ten Pierwsza dama europejska wycieczka Zakończy się w poniedziałek 9 maja i powróci do Waszyngtonu w Air Force Two.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.