Ksenia Sobczak, wybitna rosyjska dziennikarka i rzekoma chrześniaczka Putina, uciekła na Litwę.

Ksenia Sobczak, wybitna rosyjska dziennikarka i rzekoma chrześniaczka Putina, uciekła na Litwę.

Zaktualizowano

Nazywany rosyjskim „Paris Hilton” i celebrytą w swoim kraju, uciekł po tym, jak policja najechała na jego dom.

Władimir Putin wita się z Ksenią Sobczak na Kremlu w 2018 roku.Jurij KatopnowAP

Władze litewskie potwierdziły rosyjskiego dziennikarza i opozycję Ksenia Sobczak Jest w kraju po ucieczce Rosja przez granicę białoruską.

Szef litewskiego Departamentu Bezpieczeństwa Dariusz Jańskis zwrócił uwagę, że Sobczak, który jest dobrze znany w Rosji, wjechał do kraju bałtyckiego i nie potrzebował wizy, ponieważ ma izraelski paszport.

Wyrzeźbiono Sobczak, byłą gwiazdę telewizyjną, nazywaną „rosyjskim Paris Hilton” Branża dziennikarska Pojawienie się wolnych wyborów w Rosji zostało opisane przez jego przeciwników jako wybieg Putina przed jego kandydaturą na prezydenta Rosji w 2018 roku.

Córka Anatolija Sobczaka, nieżyjącego już burmistrza Petersburga w latach 90., który był szefem, przyjacielem i mentorem prezydenta Rosji, podobno jest córką chrzestną Putina i, choć nie zostało to potwierdzone, jej długi związek z Rosjanami . Prezydent wzbudził nieufność wśród rosyjskiej opozycji. Obie rodziny miały bliski związek i razem wyjechały na wakacje.

Minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis potwierdził w wypowiedziach dla prasy, że Sobczak nie znajduje się obecnie na żadnej liście sankcji europejskich ani amerykańskich. Kraje bałtyckie i Polska zawetowały w większości przypadków wjazd obywateli rosyjskich z wizami turystycznymi we wrześniu, choć nadal akceptują wjazd osób innej narodowości.

Rosyjska agencja TASS powiedziała, że ​​Ksenia Sobczak opuściła Rosję po opuszczeniu domu w Moskwie Nagrany przez policję w ramach śledztwa w sprawie jego dyrektora medialnego Kirilla Suzhanova w sprawie rzekomego wymuszenia. Według TASS, służby bezpieczeństwa kraju uzyskały nakaz aresztowania dziennikarza w tej samej sprawie nękania Suchanowa.

Aresztowanie dziennikarza jest próbą uciszenia przez władze niezależnych mediów. Sobczak dalej wskazał, że szuka swojego domu Jest motyw polityczny W załączeniu dokument, który nakręcił o torturach w rosyjskich więzieniach.

Według rosyjskich mediów zmylił policję, kupując bilet lotniczy do Dubaju, ale uciekł z kraju przez białoruską granicę, aby uniknąć aresztowania.

Obecnie zarządza kanałem Telegram z 1,4 mln obserwujących, w którym rozpowszechnia informacje krytyczne wobec rządu Władimira Putina, chociaż jego liczby i stanowiska nadal budzą kontrowersje.

Zgodnie z kryterium

Program powierniczy

Ucz się więcej

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *