Łukaszenka zwraca uwagę, że Polska dąży do wojny z Białorusią

Aleksander Łukaszenko, Prezydent Białorusi. / Reuters

Ostrzegł też, że Rosja będzie zaangażowana i posiądzie broń jądrową

To nie pierwszy raz, kiedy białoruski dyktator Aleksander Łukaszenko zagroził wojną między swoim krajem, Polską, republikami bałtyckimi i NATO jako całością. Robił to wielokrotnie w obliczu fal sprzeciwu ze strony opozycji za manipulowanie wynikami zeszłorocznych wyborów prezydenckich. We wtorek ponownie użył tego samego języka i ostrzegł, że jeśli wybuchnie konflikt, „Rosja natychmiast zaangażuje się w ten huragan i stanie się największą potęgą nuklearną”.

Walka z imigrantami czołgami-leopardami? Przepraszam. Ty i ja, wojsko, rozumiemy, jak dziś prowadzić wojnę, wypuszczając kolumny czołgów przeciwko tym nieszczęśnikom na granicy polsko-białoruskiej. Jest jasne, że jest to jakiś rodzaj szkolenia lub że jest to kompletne zagrożenie ”- powiedział Łukaszenka białoruskiej telewizji w wywiadzie dla rosyjskiej gazety Igor Korotchenko, dyrektor Obrony Narodowej.

Według prezydenta Białorusi „taka broń jest niebezpieczna we współczesnym świecie, zwłaszcza w Europie Środkowej”. Łukaszenka powiedział, że Polska jest przyczyną obecnej napiętej sytuacji na zewnętrznej granicy UE, a Białoruś stara się załagodzić konflikt, dodając, że jego krajowi jest to potrzebne w obecnej sytuacji. Bądź bardzo ostrożny.

UE, NATO i USA ostrzegają Białoruś, zawsze wspierają Polskę w kryzysie imigracyjnym

„Jeśli popełnimy błąd, od razu wiemy, że Rosja będzie największą potęgą nuklearną zaangażowaną w ten huragan” – podkreślił. Nie jestem szalony i dokładnie rozumiem, do czego to wszystko prowadzi. Wiemy, gdzie jest nasze miejsce, ale nie będziemy klęczeć – dodał.

Z dymem łez

W poniedziałek na granicę z Polską przybyła największa grupa zarejestrowanych imigrantów, według różnych szacunków może ich dochodzić do 4 tys. Polska policja i wojsko nie użyły gazu łzawiącego, aby uniemożliwić im wjazd na ich terytorium.

Tłum, w skład którego wchodzą młodzi ludzie z Syrii, Iraku i Afganistanu, wciąż koczuje w dżungli przy demarkacji granicy, ale dziś nie próbował przejść na drugą stronę. A pogoda się pogarsza, bo według prognozy w przyszłym tygodniu temperatury w regionie spadną poniżej zera.

Nikt nie wie, co się wtedy stanie. Jeśli polskie siły będą w stanie kontrolować napływ migrantów, Łukaszenka, który wielokrotnie twierdził, że Białoruś nie ma kontroli nad napływem z powodu nałożonych przez Brukselę sankcji, będzie miał poważne kłopoty i będzie musiał ich deportować. Miejsce urodzenia.. Przybyli samolotem głównie z Damaszku, Bagdadu i Stambułu.

W poniedziałek radio Echo Moscow cytowało widzów, którzy argumentowali, że władze białoruskie aktywnie promują napływ nielegalnych imigrantów wysyłanych do UE przez Białoruś.

W tym kontekście Łukaszenka rozmawiał we wtorek telefonicznie ze swoim rosyjskim sojusznikiem Władimirem Putinem, który zdaje się zgadzać z serią przemówień, których jeszcze nie skrytykował za sposób, w jaki wykorzystuje go do wyłudzania i destabilizacji imigrantów. Unia Europejska. Według odpowiednich służb prasowych, w analizie sytuacji stworzonej na pograniczu Białorusi i Polski przez koncentrację imigrantów „szczególną uwagę zwrócono na rozmieszczenie polskich wojsk na granicy Państwa Unitarnego”, nazwa Moskwa a Mińsk nazywa jeszcze nieukończony Związek Rosji i Białorusi.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *