Mieszkańcy Meksyku są wykorzystywani po otrzymaniu złej pracy w Polsce

Czytało się jak sen. W świecie nękanym epidemią Govt-19 praca w Europie, atrakcyjna pensja, miejsce do spania i jedzenie wydawały się świetną opcją, ale stały się długim marzeniem o wyzysku pracowników.

W marcu 2020 r. ambasada Meksyku w Polsce dowiedziała się o naruszeniu praw człowieka w zawodzie Euro-Meksyk. Plan polega na nieregularnym zatrudnianiu, ale zamiast tego Raoul, Consulo, Angelica i Vector to tylko niektóre z osób, które zostały oszukane i porzucone po drugiej stronie świata.

Od ponad roku ta relacja między Meksykiem a Polską funkcjonuje pod protokołem firmy outsourcingowej, która faktycznie kontroluje sieć nadużyć i oszustw związanych z pracą. Nazywa się EuroMexico Job i według ambasadora Meksyku w Polsce Alejandro Negrona publikował swoje oferty pracy w różnych stanach kraju. Niektóre ofiary twierdzą, że co najmniej dwa razy zmieniały nazwisko.

“Poinformowaliśmy MSZ, poinformowaliśmy polskie władze, poinformowaliśmy różne władze wojewódzkie w Polsce i rządy różnych państw Rzeczypospolitej” – potwierdzili urzędnicy.

Jak działa ta sieć eksploatacji?

Facebook to twoja główna główna funkcja. Dostają do 25 000 pesos za pracę w fabrykach, magazynach i gospodarstwach rolnych w Polsce. Obiecują, że nie musisz mówić po polsku i podają numer kontaktowy i dane ogłoszonej telewizji.

Obiecują optymalne miejsce pracy w zamian za zapłacenie kilku tysięcy pesos, jednak, jak wykazało śledztwo przeprowadzone przez Noticios Televisa, okazało się, że firma „działa jako firma prywatna, która ma wszystkie procedury w porządku”. , Ale są poza ramami prawa.

Praca „ma koszt np. dla Polski, która wynosi teraz 6 tys. pesos, gdzie jest więcej wakatów”.

„Mój pracodawca jest z Polski i przeprowadza wszystkie procedury, co jest gwarancją” – powiedziała firma w wywiadzie, choć jego wypowiedź przeczyła twierdzeniom urzędników i poszkodowanych.

W Polsce mieszka 624 Meksykanów, większość studentów i polskich par. Liczba Meksykanów wywiezionych do Polski, oszukanych przez tę sieć pracy EuroMexico, jest do tej pory nieznana.

„Na targach pracy w Osumba w Meksyku ogłoszono tego typu program rekrutacyjny, powiedzieli urzędnicy.

Firma wpłynęła również na kierowników i właścicieli farmy, na której pracują, ponieważ zostali poproszeni o zapłatę z góry za loty do Meksyku.

„Ona (Katarcina Sobsak, kobieta polskiego pochodzenia, którą poszkodowani Meksykanie zidentyfikowali jako szefową stanowiska Euro Meksyk) poprosiła o pieniądze w moim imieniu i tym razem naprawię to legalnie, bo ja osobiście nie mogę tego zrobić to”

„Moja prawna odpowiedzialność za rozwiązanie problemu pieniędzy jest proszona o kontakt z nami. Dziewczyna prosiła o wiele biletów, ale ich nie kupił, więc mam wiele, wiele problemów” – powiedział Korni mostre mettas właściciel farmy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *