Młodzież, religia i aktywność fizyczna: inny darmowy billboard na Europejski Festiwal Filmowy

Tradycyjny już drugi rok z rzędu Europejski Festiwal Filmowy Przełącza się na format online, z różnorodnym i interesującym billboardem z około 40 filmami, które odniosły sukces na nagrodach i na ostatnich festiwalach, które można znaleźć w dowolnym miejscu w Chile, z bezpłatnym dostępem do 27 czerwca.

Stworzona w 1988 roku i organizowana przez przedstawicieli Unii Europejskiej w Chile w celu promocji kina na kontynencie, impreza w 2021 roku prezentuje jedne z najbardziej wyjątkowych filmów dokumentalnych ostatnich sezonów festiwalowych o unikalnych tytułach.

Tak jest w przypadku Nastolatki (2019), francuski dokument reżysera Sebastiana Lifshitza, śledzi dwie przyjaciółki, Emmę i Anas, w wieku 13 i 18 lat, z kamerą przez pięć lat, gdy osiągną wiek wymagany do głosowania w swoim kraju. Film chwali dwie kobiety nominowane do sześciu nagród Cezara za przejście z okresu dojrzewania do starości, obejmując ważne kamienie milowe i codzienne chwile w ich życiu.

Część modelu jest na wystawie Tłuszcz przed, Duński dokument wyprodukowany przez Louisa Tdlefsena i Louisa Keltchena, skupia się na aktywności fizycznej, „fizycznej pozytywności” i różnych ruchach, które od lat próbują zmienić piękno i jakość ciała we współczesnych społeczeństwach.

Tłusty ołów.

Pochodzi z Hiszpanii Miejsce występowania żółwi, nagrodzony przez Goya film w kategorii Najlepszy Film Animowany w 2020 roku. Wyreżyserowany przez Salvadora Simo i oparty na Homonymous Comic Fermana Somasa, reżyser Louis Punval D przerabia film Los Hardes, ziemia bez chleba (1933), parodia obszaru Los Hardes (Estremadura), którym geniusz surrealizmu zbliżył się do kina społecznego.

Kolejny ważny temat projektu Ciało Chrystusa, polski film nominowany do najlepszego filmu międzynarodowego na zeszłorocznych Oscarach. Opowiada historię młodego mężczyzny imieniem Daniel, który podczas uwięzienia przechodzi duchową przemianę, ale nie jest w stanie nawrócić się na kapłaństwo ze względu na kryminalną przeszłość. Wysłany do pracy w warsztacie stolarskim w małym miasteczku, bohater serii wypadków przypadkowo trafia pod opiekę miejscowego kościoła.

Miejsce występowania żółwi

Według organizatorów wystawy, aby uzyskać dostęp do obrazów, utwórz hasło Wejdź na stronę festiwalu, 40 taśm na wystawie do 27 tego miesiąca można odtworzyć za darmo (tylko dla użytkowników w Chile).

Oprócz wystawy, edycja festiwalu w 2021 roku oferuje różnorodną dokumentację swoich filmów, a mianowicie „twórczy proces pisania scenariusza dokumentalnego”; Istota opowieści o efektach specjalnych i miniaturach „wytwórców obrazu”; „Montaż dokumentalny, oprócz klasy mistrzowskiej” Okres fryzjerski: kurs technik fryzjerskich z lat 20. oraz hiszpańska stylistka Carmen Martin Frail i szwajcarscy reżyserzy Stephanie Schwartz i Veronica Raymond pracujące jako para i ich doświadczenie filmowe Moja mała siostrzyczka.

Organizacja zaprasza studentów z branży filmowej/audiowizualnej lub pokrewnej do udziału w konkursie filmów krótkometrażowych: „Skutki epidemiologii na środowisko”, który mogą zaprezentować do tej niedzieli 20 czerwca z pracami nieprzekraczającymi 10 minut i kwalifikującymi się do atrakcyjne nagrody pieniężne.

W tym samym czasie w tym roku program edukacji online jest realizowany jako wkład społeczny i edukacyjny dla zagrożonych szkół w całym Chile. W tym celu zapewnia dostęp do filmów dla dzieci i młodzieży wraz z ich plikami edukacyjnymi, co pozwala nauczycielowi zająć się różnymi tematami z kina.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *