NATO zbuduje w Polsce ośrodek szkoleniowy dla ukraińskich żołnierzy

NATO zbuduje w Polsce ośrodek szkoleniowy dla ukraińskich żołnierzy
NATO zbuduje w Polsce centrum szkoleniowe dla ukraińskich żołnierzy (Europe Press)

The NATO W czwartek ogłosiła, że ​​jej państwa członkowskie zgodziły się na utworzenie składu Centrum rozrywki Wewnątrz Polska kreacja Armia ukraińska. Propozycja, która była omawiana podczas ostatniego spotkania ministrów obrony, miałaby obejmować żołnierzy z Kew „Ucz się i ćwicz” ze swoimi partnerami. Kiedy Dzielą się z nimi „wnioskami wyciągniętymi z wojny Rosja.

Centrum będzie zlokalizowane na terenie miasta Bydgoszczy i zostanie otwarte jeszcze w tym roku. Dołączy do misji uruchomionej przez Unię Europejską pod koniec 2022 roku, której celem jest przeszkolenie przed jesienią 60 tys. ukraińskich żołnierzy w Polsce i Niemczech.

Propozycja NATO jest jednym z najnowszych przejawów sojuszniczego wsparcia dla Ukrainy, niemal dwa lata po wybuchu wojny na jej terytorium. Zapowiedź ta nie spowodowała jednak zmiany stanowiska wśród krajów alianckich, które w dalszym ciągu nie zgodziły się na wjazd Q do obozu.

Kijowscy żołnierze będą uczyć się i trenować wraz ze swoimi sojuszniczymi odpowiednikami, dzieląc się wnioskami wyciągniętymi z wojny rosyjskiej (Europe Press).

Podczas konferencji prasowej w Brukseli Sekretarz Generalny NATO ds. Jensa StoltenbergaPrzyznając jednak, że tego typu projekty przybliżają kraj do Sojuszu, „Kiedy wszyscy partnerzy się zgodzą i warunki zostaną spełnione, następuje połączenie”. „Powoli zbliżamy się do tego punktu” – powiedział.

Jednocześnie kilka państw członkowskich organizacji potwierdziło swoje zaangażowanie w dalszą pomoc militarną Ukrainie. Tym samym grupa kierowana przez Zjednoczone Królestwo I Łotwa Zawieraj sojusze, aby dostarczać korzyści Milion dronów Oferty zostały rozszerzone na inne kraje, takie jak Kanada, Finlandia i Norwegia Rozminowywanie, Rakiety Jeden Obrona przeciwlotnicza.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony wydało oświadczenie potwierdzające zamiar produkcji bezzałogowych statków powietrznych „na dużą skalę i po przystępnej cenie”, biorąc pod uwagę ich udowodnioną skuteczność na polu walki.

Jens Stoltenberg wyjaśnił, że w tej chwili wezwanie Ukrainy do sojuszu nie nastąpi (REUTERS)

Tymczasem o wysłaniu myśliwców F 16Grupa ukraińskich pilotów szkoli się w Holandii i Danii, a Sekretarz Generalny zauważył, że obóz umożliwi „zrównoważone” wykorzystanie myśliwców i promowanie korzyści, jakie przyniosą one frontowi.

„Nie ma złotego środka, który drastycznie zmieni sytuację, ale dobrze wyposażony i dobrze wyszkolony Zasoby te znacząco zwiększą zdolności bojowe Ukrainy. „Musimy przejść od powolnego tempa czasu pokoju do szybkiej produkcji, która jest sprzeczna z popytem” – powiedział, podkreślając potrzebę zapewnienia większych dostaw, aby zaspokoić potrzeby żołnierzy.

W ten sposób dzień wcześniej, jak stwierdził doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jack Sullivan, wojsko rozpoczęło działalność. Skończyła się amunicja i nalegał, aby Kongres nie opóźniał dalej zatwierdzenia nowego budżetu na odpowiednią liczbę żołnierzy, a co za tym idzie, pomoc wojskową.

„Otrzymujemy coraz więcej doniesień o tym, że żołnierzom ukraińskim na linii frontu brakuje lub skończyła się amunicja. Z każdym dniem koszty bierności Stanów Zjednoczonych dla odważnych Ukraińców na linii frontu rosną” – powiedział Sullivan, dodając, że Ukraińcy są „pozbawieni amunicji, systemów obrony powietrznej i innego potrzebnego im zaopatrzenia. „Jeśli nie dostaną sprzętu, będą na słabej pozycji” – zapewnił. .”

(Na podstawie informacji AFP i Europa Press)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *