Nueve de Julio odwiedza stolicę Ukrainy w ramach wizyty biskupa w Polsce | Łańcuch dziewięć

„Dzięki różnym okolicznościom Bóstwo pozwoliło mi na utrzymywanie bardzo bliskich relacji z Polską” – powiedział Ariel Dorado Mosconi, biskup Nuevo de Julio Monsignor, podczas wycieczki humanitarnej do tego kraju kilka dni temu. Kościół polski przekazuje darowiznę diecezji Santo Domingo de Guzmn na prace przy przebudowanym budynku przed Sanktuarium Matki Fatimskiej.

„Wielu polskich księży współpracowało w diecezji Nouveau de Julio i przez wiele lat służyli ludowi Bożemu, który pielgrzymuje do tych węży w Buenos Aires” – dodał ksiądz.

Jednak szef diecezji Nueve de Julio wyraził uznanie i wdzięczność za tę jedność, mówiąc: „Moje relacje z moją diecezją rozwijały się przez lata dzięki różnym wymianom i programom pomocy, które podjęliśmy”.

W ostatnich miesiącach sytuacja wojenna doprowadziła do silnego zaangażowania na rzecz ludności polsko-ukraińskiej, która przyjęła ponad trzy miliony uchodźców.

W tym kontekście polscy księża zaprosili prałata Ariela Torado Mosconiego, aby towarzyszył im w pomocy humanitarnej dla najbardziej dotkniętych obszarów Ukrainy.

Jego wezwaniem było pokazanie, jak „ofiarnicza” rzeczywistość wojny wpływa nie tylko na sąsiadów, ale na cały świat. Stowarzyszenie, które go zaprosiło, pokazuje, że „wszyscy bracia” – wszyscy bracia – i jak uczy nas papież Franciszek Fratelli Tutti – wszyscy bracia – muszą wiedzieć i zdawać sobie sprawę z tego, że wszyscy jesteśmy braćmi, bez względu na dystanse geograficzne czy kulturowe.

W tym wyjaśnieniu biskup Nowej Julii powiedział: „Z powodu moich obowiązków w diecezji ta wizyta będzie trwała tylko przez bardzo krótki czas, co nie wystarczy, aby bezpośrednio zrozumieć rzeczywistość cierpienia ludu. Stwórz symbol bliskości i solidarności z ofiarami wojny.

Do tego wszystkiego przybył osobiście abp Sviadoslav Shevzuk z Kościoła greckokatolickiego, członek Konferencji Episkopatu Argentyny i został powitany przez biskupa Ariela Dorado Mosconi, który wyraził kondolencje i wdzięczność za bliskość wszystkich biskupów. Argentyna z waszą pomocą i modlitwą.

Ponadto powiedział mu, jak ważne jest słowo apostolskie pasterzy dla wierzących Ukraińców, którzy należą do Kościoła katolickiego, który jest w kraju mniejszością w porównaniu z większością prawosławnych.

W ramach tej humanitarnej misji humanitarnej biskup Torado Moskoni odwiedził przedmieścia stolicy Ukrainy, Kijowa, aby kontemplować zniszczenia spowodowane wojną i jej okrucieństwo.

Jak mówi Papież, „zwykli ludzie płacą za szaleństwo wojny własną skórą”. „.

„Wyryłem sobie w pamięci wiele twarzy dzieci i osób starszych, które zostały utożsamione z cierpieniem i okrucieństwem wojny” – podkreślił.

„Byłem w stanie bezpośrednio doświadczyć napięcia i niepokoju, które pojawiają się, gdy nocny sen zostaje przerwany przez syreny alarmowe. Jak smutne jest widzieć okopy i obronę przed zagrożeniem czołgów wjeżdżających w narożniki i wejścia do każdego miasta. Spokój w miastach po godzinie policyjnej – dodał arcybiskup.

Przewroty i konsekwencje wojny dla wszystkich poszkodowanych są zawsze nieprzewidywalne. Módlmy się, aby „wrogowie powrócili do przyjaźni i pokonali nienawiść, zemstę i zemstę”.

Mam nadzieję, że my również w Argentynie możemy wiele zrobić dla „Męczenników Ukrainy” poprzez nasze modlitwy, duchową bliskość i wspierającą pomoc. Ale musimy się nim również cieszyć jako okazją do nauczania pokoju w naszym kraju. Podkreśl znaczenie dialogu w rozwiązywaniu konfliktów i odpędź tchórzliwą pokusę przemocy od naszych dzieci i młodzieży. Pamiętaj, co powiedział papież Franciszek: „Pokój wymaga więcej odwagi niż wojny”.

„Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami przemocy, od samego początku ludzkości, a ziemia została zalana niewinną krwią, która nieustannie woła do Boga o pokój i sprawiedliwość. Mamy nadzieję, że umiemy usłuchać „wezwania papieża Franciszka do poznania i uznania siebie nawzajem jako braci”.

Arcybiskup Większy Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Światosław Szewczuk – Biskup prałata Ariela Torado Mosconi-Nueve de Julio

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.