Ukazujący doskonały puls generowania oper mydlanych w Polsce, „Obudź się” to propozycja, która jako sześcioodcinkowy czarny charakter prezentowana jest tylko młodym widzom, wyreżyserowana przez Annę Jadowską i Adriana Panka. Opowiada tajemniczą historię Julii, nastolatki, która po tragicznym wypadku budzi się pewnego dnia w pięknym ośrodku leczenia amnezji. Tam wchodzi w interakcję z innymi pacjentami, którzy przeżyli podobne przeżycia i traumy, oraz poznaje tajemniczego Adama, który staje się jego mentorem. Ta pełna niezwykłych i uwodzicielskich zwrotów seria od samego początku wypełnia swoją oprawę wizualną jako jeden z najlepszych pokazów rozpoznania polskiego stylu w czasach prowokacji. Dostępne w serwisie Netflix.
Codziennie tajemnica
W centrum wszystko idzie dobrze, ale kiedy zdezorientowany bohater zaczyna mieć dziwne sny, które są dla niej zbyt realne, zaczyna się zastanawiać, czy to, gdzie jesteś, jest tym, o czym myślała, czy też za każdym dniem kryje się straszna tajemnica z tabletkami musi to wziąć wszyscy ubiegający się o azyl, a lekarze są tak dobrzy, jak tajemniczy. Coraz bardziej zdezorientowana postanawia uciec z tego psychicznego ośrodka, w którym znajduje się nawet rezydencja, próbując odkryć coraz bardziej przerażającą prawdę.
Dzięki tym elementom wejściowym sześć sezonów „Wake Up”, nowej sensacji Netflix, ma uwieść widzów, którzy kochają łamigłówki, efekty piosenek i złowieszczy świat ukryty za zabawnymi motywami.
Scenariusz „Wake Up” oparty jest na polskiej powieści „Druga szansa” Katarzyny Periniki Mizchuk i stał się czwartym polskim oryginalnym serialem wydanym na Netfliksie po „1983”, „The Woods” i „Sexify”.
Jedną z najważniejszych rzeczy w tej serii jest niejednoznaczność każdego elementu. Początkowo dziewczyna wstaje każdego ranka, aby posłuchać nagrania wyjaśniającego, co pamiętała poprzedniego dnia. Wiemy więc, że przeżyła śmiertelny wypadek, w którym zginęli jej rodzice, że została przyjęta do ośrodka leczenia amnezji i że wkrótce zaczną mieć koszmary, które wydają się jej bardzo realne i to sprawia, że się zastanawia o zabiegach, w których jest, nie ufając dobrym lekarzom, którzy ją leczą, prowadzeni przez kobietę równie piękną jak czarny charakter.
W ten sposób, gdy bohaterka próbuje kwestionować i kwestionować rzeczywistość, będzie szukała drogi prawdy i spróbuje uciec z tego centrum, które nagle rozwija się jak schludne więzienie.
Jedynym pocieszeniem dla bohaterki jest obecność grupy kolegów, którzy podobnie jak ona codziennie w porze lunchu jedzą pigułki i dzielą tę samą tajemnicę swojego życia przed wejściem do tego centrum psychologicznego. Tak więc młoda kobieta na co dzień martwi się tym, co widzi i słyszy, zastanawiając się, jakie metody leczenia są stosowane w ośrodku. Coś jest nie tak: w tym miejscu wszystko jest idealne, eleganckie i eleganckie, ale ona nie wierzy, że to pozornie idealne zdjęcie nowoczesnego centrum leczenia amnezji jest prawdą.
Są też inne nieprzyjemne elementy: każdy z aresztowanych chłopców ma talent: Isa wspaniale rysuje, Powell opanowuje temat informatyki, Simon jest doświadczonym tancerzem, a sama bohaterka z zaskakującą łatwością gra na pianinie. To tylko zbieg okoliczności, czy wszyscy zebrali się celowo w tym zalesionym miejscu?
W ten sposób „Wake Up” staje się jednym z najbardziej ekscytujących i rozrywkowych seriali w ciągu zaledwie sześciu sezonów, gdy Lake gra 17-latkę, która mieszka w tajemniczym miejscu, cierpi na amnezję i angażuje się w wątpliwe kuracja, która zmusza ich do codziennego brania pigułki, co dziwne, ale również skrywa dzieci, które przychodzą i włóczą się po okolicy.
Niektórzy krytykowali, że po bardziej niż obiecującym początku seria nie rozwija swoich tematów w wiarygodny sposób ze względu na wiele zwrotów akcji, które pojawiają się w kilku rozdziałach, w tym pojawienie się przerażającej lalki, rzędów liczb, motywu gry w klasy i czarnej skrzynki .
Nawet przy tych obsesjach seria działa jak zegar, potrafi prowokować napięcie bardzo subtelnymi elementami i ma świetny montaż wizualny, z bardzo pięknymi scenami w swoim rzemiośle, gdzie Psychocentrum wyróżnia się elegancją, elegancją i wyrafinowaniem. Miejsce jednocześnie złowrogie, labiryntowe i pełne przestrzeni, w których wydaje się, że panuje w nim wiele grozy, której nie wyczuwają nawet młodzi ludzie. To sprawia, że jest to jedna z doskonałych propozycji do przeprowadzenia weekendowego maratonu.
Wreszcie, „Obudź się” jest interesujący, ponieważ jest to polski serial, który zagłębia się w psychologiczny suspens, z lekcjami dramatu i fantasy, które w sześciu odcinkach skupiają się na jej możliwych wątkach dotyczących zmagań tej młodej kobiety cierpiącej na amnezję, która jej szuka. Wspomnienia z pobytu w tej klinice Podejrzane, bo każdego pacjenta budzi dźwięk nagrania wychodzącego z głośnika, który zawsze powtarza to, co był w stanie zapamiętać dzień wcześniej: „Pamiętasz, że miałeś 17 lat i że miałeś urodzili się 6 lutego. Pamiętasz, że Twoi rodzice zmarli Niestety nie pamiętasz jak A kiedy umarli? Tymi słowami płynącymi z megafonu rozpoczyna się seria pełna zagadek, złowieszczych przerw i innych postaci, które będą kluczowe w historii, takich jak Sophia, zawodowa szefowa serwisu czy tajemniczy Adam, młody pacjent, który po ucieka, wraca do ośrodka pozornie na zasadzie dobrowolności.
„Wake Up” to nowy polski hit Netflixa, który pomimo powolnego tempa fabuły, potrafi oczarować widza fabułą, uwodząc zabawnymi rozdziałami, w których mimo braku przekonujących i konkretnych odpowiedzi, rozrywka i napięcie są gwarantowane.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”