Od listopada wenezuelską wyspę Margarita odwiedziło ponad 4300 turystów z Polski.

Od listopada wenezuelską wyspę Margarita odwiedziło ponad 4300 turystów z Polski.

Caracas, 26 grudnia (EFECOM). – Od listopada, kiedy to na główną wyspę Wenezueli, Margaritę, oba kraje rozpoczęły „operację czarterową” mającą połączyć Warszawę z tym morskim kierunkiem, ogółem 4308 turystów z Polski przybyło. Poinformował o tym we wtorek rząd Wenezueli.

Na Instagramie wiceminister turystyki międzynarodowej Leticia Gomez poinformowała o przybyciu 282 Polaków na Międzynarodowy Port Lotniczy im. Generała Santiago Marino na Karaibach w Margarita, w wyspiarskim stanie Nueva Esparta. do tej pory 4308 gości (w Europie)”.

Udostępniając zdjęcia z wizyty w mediach społecznościowych, urzędnik opisał ją jako „inicjatywę handlową” łączącą oba kraje, stanowiącą część „planu strategicznego” opracowanego przez rząd Wenezueli. Turystyka.”

Margarita przyjęła tysiące turystów, głównie z Rosji i Kuby, w ramach działalności czarterowej Wenezueli z tymi krajami, do której w tym roku dołączył Trynidad i Tobago, co świętują przedstawiciele turystyki wyspy.

Gomes ogłosił również we wtorek przybycie 453 Rosjan, łącznie 33 165 turystów z eurazjatyckiego giganta odwiedzających Margaritę od 2021 roku.

Departament Turystyki przewiduje, że przyjazdy międzynarodowe wzrosną w tym roku o ponad 50% w porównaniu z 2022 r., przy „656 000 przyjazdach” do kraju z zagranicy.

Ministerstwo spodziewa się, że liczba ta wzrośnie do ponad miliona, nie precyzując, czy z jakiegoś powodu chodzi o gości zagranicznych, czy też o turystów z kraju innego niż Wenezuela. EFECOM

csm/enb

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *