Od listopada wenezuelską wyspę Margarita odwiedziło ponad 6300 turystów z Polski.

Od listopada wenezuelską wyspę Margarita odwiedziło ponad 6300 turystów z Polski.

Caracas, 20 stycznia (EFE).- Od listopada, kiedy rozpoczęła się „operacja czarterowa” rozpoczęta przez oba kraje, na główną wyspę Wenezueli, Margaritę, przybyło ogółem 6344 turystów z Polski w celu połączenia Warszawy z tym morskim kierunkiem. Poinformował o tym rząd Wenezueli w sobotę.

(w tym europejskim kraju) do tej pory.

Według urzędnika, który udostępnił w mediach społecznościowych film ze zdjęciami z wizyty, operacja czarterowa łącząca oba kraje to „inicjatywa biznesowa” promowana przez władze w celu „wzmocnienia turystyki przyjazdowej”.

W ramach działalności czarterowej Wenezueli z tymi krajami Margarita przyjęła tysiące turystów, głównie z Rosji i Kuby, do których w zeszłym roku dołączył Trynidad i Tobago, co świętują przedstawiciele branży na wyspie.

15 stycznia minister turystyki Ali Patron wskazał, że w 2023 r. odnotowano 1 250 000 przyjazdów z zagranicy, co oznacza wzrost o 90% w porównaniu z rokiem 2022, kiedy według oficjalnych statystyk do kraju Karaibów przybyło 656 000 osób. z zewnątrz.

Zdaniem urzędnika sektor ten jest „fundamentalnym elementem” wzrostu i rozwoju gospodarczego, a liczba przyjazdów z zagranicy ma w tym roku wynieść 1,5 miliona. EFE

csm/gad

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *