Ograniczenia końcowe w Polsce. Jakie zmiany wejdą w życie 21 maja?

  • Początkowo instytucje kultury wznowiły działalność w zamkniętych pomieszczeniach do 29 maja, ale rząd zdecydował o zmianie harmonogramu kontroli.
  • Nie wszystkie instytucje kultury zostaną wkrótce otwarte. Niektórzy nie zdecydowali jeszcze, kiedy wznowić działalność.
  • Od piątku w parkach rozrywki na świeżym powietrzu będzie również 50 procent. Agresja
  • Dodatkowe takie historie można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Ograniczenia końcowe w Polsce. Jakie zmiany 21 maja?

Początkowo instytucje kulturalne miały zostać ponownie otwarte w zamkniętym pomieszczeniu 29 maja, ale tempo łagodzenia ograniczeń rządowych przyspieszyło. Zmiany w harmonogramie kontroli epidemii COVID-19 zostały ogłoszone na konferencji prasowej z udziałem premiera Matosa Moraveki i ministra zdrowia Adama Nidzeilskiego. Jednak nie wszystkie instytucje kultury zostaną wkrótce otwarte. Niektórzy nie zdecydowali jeszcze, kiedy wznowić działalność.

Od piątku 21 maja teatry, teatry, opery i koncerty będą otwarte dla 50 procent widzów. Miejsca na widowni. Muszą przestrzegać zasad higieny (zachować odległość 1,5 m między widzami lub słuchaczami), a uczestnicy imprezy nie będą mogli pić ani jeść na miejscu.

Działalność edukacyjno-rekreacyjną mogą być wznawiane przez domy i domy kultury oraz świetlice, zgodnie z przepisami zdrowotnymi i regulacjami.. Do 15 maja przypominamy, że ta funkcja jest możliwa tylko na zewnątrz.

Parki rozrywki na świeżym powietrzu mogą pomieścić do 50 procent gości.

Tydzień później, 28 maja, czekają nas dodatkowe zmiany mające na celu złagodzenie ograniczeń zdrowotnych. Jeśli dana osoba ma 15 metrów kwadratowych, siłownie i kluby sportowe mogą wznowić swoją działalność. Utrzymanie reżimu powierzchniowego i zdrowotnego. Od tego czasu przyjmowanie gości do obiektów jest dla właścicieli restauracji ważną datą.

Reszta tekstu pod filmem.

Gdzie zakryć usta i nos?

Do 15 maja wymóg noszenia masek na zewnątrz został zniesiony: Las, parki, zieleń, ogrody botaniczne, ogrody historyczne, ogrody przydomowe i plaża, a także podczas podróży prywatnym samochodem.

Obowiązek zakrywania nosa i ust maską w komorach zamkniętych pozostaje niezmieniony, s. Na przykład. W transporcie publicznym, w sklepach lub w kościele.

Obowiązek zakrywania ust i nosa podczas infekcji Zwolnienie z zaświadczenia lekarskiego lub dokumentu potwierdzającego:

  • Rozległe zaburzenia rozwojowe,
  • Zaburzenia psychiczne,
  • Umiarkowana, znaczna lub ciężka niepełnosprawność intelektualna,
  • Trudność w samodzielnym znalezieniu lub zamknięciu ust lub nosa

Obecnie nie ma żadnych ograniczeń operacyjnych.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

(mbr)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *