Pablo Gonzalez | Jose Manuel Albarez zapewnia, że ​​Polska respektuje wszystkie swoje prawa

Pablo Gonzalez |  Jose Manuel Albarez zapewnia, że ​​Polska respektuje wszystkie swoje prawa

Pablo Gonzalez, hiszpański dziennikarz Oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji na Ukrainie A przetrzymywany w Polsce od prawie dwóch lat, odbył wizytę konsularną nr 17. Według ministra spraw zagranicznych Jose Manuela Alvareza „są w nim w pełni przestrzegane wszystkie prawa pana Gonzáleza”.


„Ich prawo do komunikacji i wizyt konsularnych jest spełnione.Pomoc prawna, wizyty prawników„, wymienił szef hiszpańskiej dyplomacji podczas wystąpienia na kongresie przedstawicieli. „I ich prawo do kontaktów i odwiedzin z rodzinami, prawo do poznania ich statusu oraz wszelkich środków zapobiegawczych dotyczących tymczasowego aresztowania, zgodnie z legalnością kraju, który należy do Unii Europejskiej i znajduje się w europejskiej przestrzeni sądowej.”

Grupa Wsparcia Pabla Gonzáleza twierdzi jednak, że jej prawa są łamane. Mówią, że Zatrzymany bez arkusza zarzutów i informacji, jego partnerka spotkała się z nim tylko dwa razy i nie może on prowadzić wideokonferencji ze swoimi dziećmi. Wzywają rząd Hiszpanii do zaprzestania stosowania „tortur psychologicznych” w radomskim więzieniu, które ze względu na surowe warunki więzienne określają jako europejskie „Guantanamo”.

28 lutego 2022 roku w Polsce aresztowano Pabla Gonzaleza (Pawel Rubzow). Pracowała w takich mediach jak Nicea, Cara, Publico czy La Sexta. Od tego czasu polski wymiar sprawiedliwości w dalszym ciągu przetrzymuje go w areszcie bez postawienia go przed sądem. Według Doniesienia rosyjskiej prasy na wygnaniuGonzalez wyśle Protestujący zgłaszają się do Moskwy. Jego prawnicy, w tym Hiszpan Gonzalo Pai, zaprzeczają zarzutom.


„Tortury psychiczne” w „Europejskim Guantanamo”

Grupa wsparcia Pabla Gonzáleza zwróciła się do rządu hiszpańskiego z wnioskiem o jego ekstradycję do Hiszpanii do czasu rozpoczęcia przeciwko niemu procesu. W ubiegły piątek wysłali list do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, który niedawno został wybrany na członka polskiej ambasady. Po dotarciu do centrowego Donalda Tuska Prezydencja rządu Nowa administracja stwierdziła, że ​​jednym z jej celów jest przywrócenie wiarygodności praworządności w Polsce po kilku latach rządów skrajnie prawicowego PiS. Komisja Europejska zablokowała finansowanie Polski po tym, jak raport z Brukseli na temat polskiego wymiaru sprawiedliwości ujawnił upolitycznienie polskiego sądownictwa.

W piśmie, jak widzi ta gazeta, zwracają się do Gonzaleza, aby „wykazał swoje zaangażowanie na rzecz praw człowieka i praworządności” poprzez konkretne kroki mające na celu: przyspieszenie procesu sądowego, aby mógł mieć sprawiedliwy i przejrzysty proces; On Poszanowanie gwarancji praktycznych, umożliwiając swoim prawnikom dostęp do akt w celu przygotowania sprawy; poszanowanie praw człowieka w więzieniach i poprawa warunków panujących w więzieniach; Wizyty rodzinne oraz rozmowy telefoniczne lub wideo z dziećmi; Transfer do Hiszpanii w oczekiwaniu na proces.

Na tę ostatnią możliwość zwrócił Pablo Gonzálezowi komisarz ds. sprawiedliwości Komisji Europejskiej Didier Reynders, jak utrzymują w odpowiedzi Itoyi Villanuevej z Lewicy Podemos na pytanie parlamentarne w tej sprawie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *