Papież: W ciemności Bóg jest blisko nas

Papież: W ciemności Bóg jest blisko nas

Wzruszające spotkanie papieża Franciszka z rodzinami polskich górników, którzy zginęli w dwóch wypadkach w tym samym tygodniu kwietnia ubiegłego roku w Watykanie dziś rano. Franciszek pozdrowił ich i skierował do nich kilka słów, po czym osobiście ich pobłogosławił. „Słowa są bezużyteczne w bólu, ofiaruję Ci intymność mojego serca”.

Wiadomości z Watykanu

W dniach 20 i 23 kwietnia 2020 r. papież Franciszek spotkał się z rodzinami górników, którzy zginęli w Polsce. Mając na uwadze ból tych rodzin, Papież nie wyraził wdzięczności za ich wizytę. Wie, co powiedzieć. „Milczenie jest dobre” – powiedział swoim bliskim, dodając: „Szkoda stracić w takim wypadku męża i ojca”.

W ciemności Bóg jest blisko nas

Ojciec Święty chciał wyrazić swoją intymność nie słowami, ale „modlitwą”, „zażyłością – powiedział – sercem”, aby stawić czoła „bardzo trudnej i brzydkiej” sytuacji:

Czasami modlitwa, w takich chwilach… Bóg wydaje się nas nie słyszeć. Jest cisza umarłych i cisza Boga. Ta cisza czasem nas denerwuje. Nie bójcie się: ten gniew jest modlitwą. To pytanie „dlaczego?” W takich sytuacjach powtarzamy. I odpowiedź: „W ciemności Pan jest blisko nas”. Nie wiemy jak, ale jest blisko nas.


Bliscy górników, którzy zginęli w Polsce w kwietniu 2022 r

Następnie Papież wezwał rodziny do minuty modlitwy i w milczeniu dołączył do swoich. Następnie udzielił im swojego błogosławieństwa i chciał osobiście pozdrowić każdego z uczestników spotkania.

Bliscy górników, którzy zginęli w Polsce 20 i 23 kwietnia 2022 r

Bliscy górników, którzy zginęli w Polsce 20 i 23 kwietnia 2022 r

Kwiecień 2022 Wypadki górnicze

Rodziny tych, którzy dzisiaj przyjęli Franciszka, opłakują stratę swoich bliskich w dwóch wypadkach, które miały miejsce w tym samym tygodniu w dwóch miastach w Polsce zeszłego roku, 20 i 23 kwietnia: pierwszym był wybuch w kopalni węgla kamiennego Pniowiec. zginęło pięciu górników, a siedmiu jest zaginionych. W drugim zakładzie Zofiówka na południu kraju brakuje jeszcze co najmniej dziesięciu pracowników. Oba zakłady należą do tego samego przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwa wydobywczego Jsw.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *