Podatek G20 dla przedsiębiorstw międzynarodowych | Wchodzi przed światem w ważne negocjacje z OECD

Podatek G20 dla przedsiębiorstw międzynarodowych |  Wchodzi przed światem w ważne negocjacje z OECD

Po historycznej umowie G7 Negocjacje w sprawie globalnego podatku od korporacji międzynarodowych trwają w tym tygodniu OECD Niektórzy niechętnie znajdują konsensus w 139 zaangażowanych krajach, podczas gdy inni obawiają się, że giganci tacy jak Amazon uciekną przed nowymi przepisami.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z siedzibą w Paryżu otrzymała mandat od G20 na opracowanie tego globalnego minimalnego podatku w celu lepszej dystrybucji dochodów podatkowych od międzynarodowych korporacji.

Firma organizuje w środę i czwartek decydujące spotkanie, aby określić ogólne ramy reformy.

Spotkanie ministrów finansów G20 w Wenecji 9 i 10 lipca to moment rzeczywistości, który może utorować drogę do ostatecznego porozumienia do końca roku.

„Mam nadzieję, że nigdy nie byliśmy tak blisko porozumienia” – powiedział w czerwcu Pascal Saint Amens, szef działu podatkowego OECD.

„Stanie się bardzo silny. Europejczycy chcą umowy. Myślę, że wszyscy rozumieją, że umowa jest lepsza niż jakakolwiek inna” – skomentował Saint Ammons w sprawie francuskiego radia PFM.

Reforma ma na celu zakończenie konkurencji podatkowej w czasie, gdy stany wydają duże pieniądze na walkę z epidemią, podczas gdy firmy komputerowe również się bogacą.

Na żądanie USA na spotkaniu G7 w Londynie poruszono tę kwestię na początku czerwca, obiecując zdefiniować globalną stawkę podatku od osób prawnych jako „co najmniej 15%” i rozłożyć podatek równo na zyski międzynarodowych korporacji opartych na wielu. Państwa.

Brytyjski minister finansów Rishi Sunak przewodniczył spotkaniu, nazywając umowę „historyczną” przez siedem głównych mocarstw (Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Kanadę, Japonię, Niemcy i Stany Zjednoczone).

Konsensus powinien zostać rozszerzony na wszystkie kraje zaangażowane w dyskusje.

Stany Zjednoczone nie mają jednomyślnego poparcia proponowanych 15%, nawet w obliczu sprzeciwu republikanów w Kongresie USA.

Niektóre kraje UE wycofują się, czyniąc konkurencję podatkową jedną z głównych atrakcji, takich jak Irlandia i Węgry.

Francuski minister gospodarki Bruno Le Myre powiedział w zeszłym tygodniu, że Polska, która w przeszłości sprzeciwiała się temu, udzieliła „zdecydowanego” poparcia temu planowi.

czerwona linia

Według słów sekretarz skarbu USA Janet Yellen, wyzwaniem byłoby zaufanie Chinom, które wzbudziły „zaniepokojenie” planem.

Azjatycka firma stosuje obniżone stawki importowe dla firm w niektórych innowacyjnych działaniach i nie chce, aby minimalna stawka przekroczyła 15%, powiedziały dwa źródła zaangażowane w rozmowy.

Z kolei Wielka Brytania proponuje wyłączenie swojego sektora finansowego z pierwszej kolumny reformy, która zmienia rozkład praw podlegających opodatkowaniu w zależności od kraju, w którym prowadzona jest działalność.

Pozostałe punkty nadal wymagają rozliczenia w oparciu o przyszłą minimalną stawkę podatku lub liczbę uwzględnionych firm.

Propozycja USA jest skierowana do 100 największych międzynarodowych korporacji, przy czym G24, grupa krajów wschodzących składająca się z Argentyny, Brazylii i Indii, wskazuje na wystarczającą liczbę pod koniec maja.

Francja chce też, aby reformą objęto wszystkich gigantów komputerowych. . . Minister Le Myre podkreślił, że jest to „czerwona linia” dla Paryża.

Nadal istnieją wątpliwości co do Amazona, co do jego częściowej dystrybucji, która nie jest wystarczająco opłacalna, aby wejść do branży reform, i w przeciwieństwie do swojej „chmury”, Stany Zjednoczone osiągają ogromne, znaczące zyski.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *