Polscy rolnicy wznowili protesty przeciwko ukraińskiemu importowi

Polscy rolnicy wznowili protesty przeciwko ukraińskiemu importowi

Protesty chłopskie w Polsce wracają do granic Ukrainy. Niecierpliwie czekając na naprawienie swoich skarg i mając dość kryzysu finansowego, ponownie zaczynają przekraczać granicę.

Reklama

The zastrzeżenia Chłopi w Polsce wrócili Granica z Ukrainą. Niecierpliwie czekając na naprawienie swoich skarg i mając dość kryzysu finansowego, ponownie zaczynają przekraczać granicę.

Tani import zboża z Ukrainy osłabia polski rynek

„Co godzinę przepuszczamy tylko jeden samochód, jeden w jedną stronę, a drugi dodatkowo Pomoc humanitarna, autobusy, pudła, mogą zawierać łatwo psującą się żywność. Więc nie zablokowaliśmy całego przejścia. Chcemy, żebyś nas zrozumiał: Nawozy U nas są drogie, cena pszenicy spada, każdy ma rodzinę, każdy ma dzieci.

Strajk ciężarówek został tymczasowo wstrzymany, ale zostanie wznowiony, jeśli nie nastąpi postęp w rozmowach

Na razie strajk kierowców ciężarówek został tymczasowo zawieszony, ale w przypadku braku postępów powróci. The Ministrowie infrastruktura Polska i Ukraina Niedawno udali się na granicę, aby uspokoić protestujących. Liderzy obawiają się dalszych zakłóceń w ruchu.

Ze swojej strony wiceminister infrastruktury Ukrainy Serhij Derkaks powiedział: „Blokowanie granic jest naprawdę problemem. Pojawiają się inne problemy gospodarcze i społeczne „Bardzo ważne jest utrzymanie otwartej granicy na Ukrainie, szczególnie podczas zakrojonych na szeroką skalę rosyjskich najazdów na Ukrainę”.

Minister rolnictwa Czesław Siekierski nie ukrywa, że ​​problem jest trudny i emocje duże, ale próbuje Podtrzymaj rozmowę Ze wszystkimi stronami: rolnikami, Ukraińcami i UE.” Negocjujemy z Ministerstwem Rolnictwa Ukrainy. Kontroluj wprowadzanie towarów. Odpowiedzi nie ograniczają się do relacji polsko-ukraińskich Odpowiedzialna jest Komisja Europejska Zasady handlu” – wyjaśnia.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *