Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata U-20 Kobiet w 2026 roku

Po występach w Kolumbii w 2024 roku, jeden z głównych turniejów rozwojowych kadry narodowej odbędzie się w Polsce.

W imieniu Klubowych Mistrzostw Świata odbywających się w Jeddah (Arabia Saudyjska) w ostatnią niedzielę 17 grudnia 2026 r. w Radzie FIFA, aby porozmawiać na temat rozgrywek młodzieżowych i wyrazić zgodę na organizację przez Polskę zależnej Pucharu Świata Kobiet.

Prace nad Mistrzostwami Świata Kobiet 2026 są kontynuowane zgodnie z zatwierdzeniem w 2023 r.: 24 drużyny, a mianowicie: 1 z kraju gospodarza, 4 z Azji, CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby), CONMEBOL (Ameryka Południowa), 2 OFC (Oceania ) i 5 UEFA (Europa).

raporty

Prezydent FIFA Gianni Infantino przypomniał ostatni w 2019 roku turniej młodzieżowy Polski i potwierdził, że w 2026 roku Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Kobiet U-20, których celem jest promocja kobiecej piłki nożnej w kraju:

«Polska to kraj o bogatych tradycjach piłkarskich. W 2019 roku była gospodarzem niezapomnianej edycji Pucharu Świata U-20, na którym wyróżniała się młoda wówczas gwiazda Erling Holland. Organizacja Mistrzostw Świata U-20 Kobiet 2026 będzie nowym kamieniem milowym w historii piłki nożnej w Polsce i będzie promować udział kobiet w całym kraju i na świecie.„, podsumował Infantino.

Kalendarz

Oprócz zgody Polski FIFA dodała także do kalendarza swojej reprezentacji międzynarodowej kilka meczów, w tym dwa mecze kobiet:

Etap kwalifikacyjny OFC do Olimpijskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet 2024. Zostanie on rozegrany w pierwszym terminie FIFA w 2024 r., pomiędzy 7 a 19 lutego przyszłego roku;

UEFA Euro KobietOdbędzie się w Szwecji w dniach 2–27 lipca 2025 r.

Kolejna rada najwyższego organu piłki nożnej ma zebrać się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Poznajmy więcej szczegółów na temat losowania Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet (do lat 20 i poniżej 17), które odbędzie się tego dnia. Podają także więcej szczegółów na temat losowania grup na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w lipcu przyszłego roku.

Autor: Rafała Volbiana

Zdjęcie: FIFA

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *