Polska była jednym z przegranych. W tle wyścig z Chinami

“Porozumienie pomiędzy Stany Zjednoczone I Niemcy rurociągiem Północny strumień2 Gwarantuje to uczestniczącym firmom, że w przyszłości nie będą musiały spodziewać się surowych kar. Dzieje się tak w czasach działań politycznych. Gospodarczy Nie jest to tak jasne, jak napisał Berliner Zaitung.

Niemiecka gazeta: Stany Zjednoczone pilnie potrzebują Niemiec

Jak pisze gazeta: „Sprzeczne jest twierdzenie, że ten projekt wszedł w krytyczną fazę głównie jako jego przyjaciel”. RosjaDonalda Trumpa. (2) Zmiana jest pierwszym powodem powrotu pokoju Cykl edukacyjny O polityce zagranicznej nowego prezydenta USA Joe Bidena.

Według dziennika Berliner Zaitung, Chiny są obecnie największym geopolitycznym wyzwaniem Stanów Zjednoczonych, ponieważ „Stany Zjednoczone potrzebują Niemiec jako swojego najważniejszego sojusznika strategicznego w Europie”.

Obecne porozumienie w sprawie Nord Stream 2 – dodaje gazeta – daje niemieckiemu rządowi możliwość odgrywania zintegrowanej roli w Europie: Oba kraje są dotknięte skutkami gazociągu” – zauważa gazeta. W przypadku Ukrainy, mówi, Niemcy muszą uczestniczyć poza ekonomicznym wymiarem gazociągu. Jednym z pierwszych kroków w tym kierunku jest Twoja współpraca na polu tzw. „czystej energii”.

Ale Kijów potrzebuje czegoś więcej niż przelew z Niemiec Pieniądze Z Podatek. (2) Berliner Zeitung ostrzega, że ​​w kontekście międzynarodowym Niemcy muszą zapewnić, by Ukraina nie zachęcała już do różnych fantazji wojskowych.

Wspierając rozwój społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie i wspierając rząd Kijowa w walce z korupcją, Berlin może wnieść znaczący wkład w zrównoważony rozwój Ukrainy. Dążenie Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej musi być wspierane nie konfliktem z Rosją, ale współpracą z nią. Rosja dalej czerpie korzyści z dobrych stosunków z Europą w sprawach praw człowieka i przestrzegania norm demokratycznych ”.

Obejrzyj wideo
Bankowość internetowa i święta. Jak ułatwić sobie wakacje?

Drugim przegranym jest Polska

Drugim „przegranym” w umowie Nord Stream 2 jest Polska, jak dodaje berliński dziennik.

Wcześniej do Warszawy dotarły złe wieści: Dania wycofała zgodę na gazociąg bałtycki, co poważnie skomplikowało ambitny plan Polski, by stać się hubem gazowym połączonym z Norwegią. Jeśli UE w Europie Wschodniej chce odgrywać ważniejszą rolę niż przepływ dotacji, Niemcy i Polska muszą podnieść swoją współpracę na nowy wysoki poziom, co pogłębi ich federalne partnerstwo technologiczne ”- powiedział Berliner Zeitung.

Decyzja Danii o zawieszeniu budowy gazociągu bałtyckiego powinna być zrozumiana przez wszystkie zainteresowane strony, że wymiar środowiskowy przyszłych projektów energetycznych będzie miał zupełnie inne znaczenie niż ma to miejsce obecnie.

Niemcy i Rosja muszą pogłębić sojusz w tej dziedzinie. Nie znamy narodowych granic dla zmian środowiskowych świata, o który walczymy. Konkurencyjne obozy wojskowe to model przeszłości. Zmniejszenie napięć militarnych może w znacznym stopniu przyczynić się do ochrony klimatu, zwłaszcza Niemiec ”- powiedział Berliner Zeitung.

Artykuł pochodzi z serwisu. niemiecka fala

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *